Дослідження Нацбанку Польщі: більше чверті українців не повернеться додому
Найбільш популярним містом серед українців виявилося Катовіце
Після 24 лютого до Польщі виїхало понад 7 мільйонів українців. Станом на сьогодні навіть у найменших містечках сусідньої держави проживає понад 1000 біженців. Так, наприклад, у місті Ополе було видано близько 4000 номерів PESEL зі статусом "УКР" – ідентифікаційних номерів, які надаються всім українцям, які приїхали до Польщі після війни. Незважаючи на те, що період перебування переселенців за кордоном становить лише 9 місяців, вже майже 20% від їхньої кількості твердо заявили, що мають намір залишитися в Ополе назавжди.
Експерти Національного банку Польщі ініціювали власне дослідження, щоб з'ясувати, в яких воєводствах країни найбільше біженців, які бажають залишитись там жити на постійній основі.
Згідно з результатами звіту, перше місце посіло польське місто Катовіце. Нині воно є лідером серед населених пунктів, у яких українці хотіли б залишитися жити. Так, зазначається у доповіді Нацбанку, цілих 26% біженців, які перебувають у Катовіцах, вже вирішили не повертатися до України.
Друге та третє місце у рейтингу міст, з якими переселенці готові пов'язати своє життя, посіли такі населені пункти, як Бидгощ та Білосток. Там виявило бажання залишитись назавжди рівно 25% від загальної кількості біженців.
Варто зазначити, що масштабне опитування по всій Польщі показало, що загалом понад 60% переселенців не готові наразі прокоментувати своє найближче майбутнє, проте припустили, що хотіли б пожити у Польщі ще кілька років, щоб заробити гроші та повернутися до України.
Нагадаємо , раніше наше видання повідомляло, що деяким біженцям з України не вдалося налагодити життя за кордоном, деяким із них доводиться жити в Польщі у порожніх будівлях на звалищі.