Владислав Косіняк-Камиш заявив про "провокацію" з боку України через використання прапорів УПА.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш розкритикував використання червоно-чорних прапорів, які він кваліфікував, як прапори УПА, на польській військовій техніці, яку українці застосовують для війни проти Росії.
Владислав Косіняк-Камиш прокоментував відео телеканалу WarNewsPL, який 20 грудня оприлюднив на платформі X запис з двома бронетранспортерами "Росомак" на яких розміщенні прапори Української повстанської армії. За словами польського міністра, це "провокація".
"Прапори УПА на бронетранспортерах "Росомак", переданих Польщею українській армії, є провокацією, якої не повинно бути. Я наказав терміново втрутитися до українського аташе у Варшаві, щоб прояснити це питання", -
написав Косіняк-Камиш.
У коментарях під дописом міністра оборони Польщі думки розділились. Деякі користувачі вказували, що через подібні дії України потрібно заблокувати допомогу з боку Польщі, тоді як інші пояснювали, що це не "провокація", а частина української історії боротьби за незалежність країни.
"Пане міністре, це не допоможе, українці плюють нам в обличчя, коли ми їм надаємо величезну допомогу... Будь ласка, поговоріть з міністром оборони України, що якщо такі ситуації повторюватимуться, Польща не надаватиме військову допомогу через військовий хаб в Жешуві".
"Та що толку, адже УПА – це українські герої, в Україні повно пам’ятників Шухевичу та Бандері, а на Личаківському цвинтарі червоно-чорні прапори. Може, краще визнайте, що культ геноцидів поляків є невід’ємним елементом Української держави".
"Це не вперше і не востаннє, коли вони демонструють своє справжнє обличчя і ставлення до Польщі. Чим менше вони потребуватимуть, тим помітніше це буде".
"Ой, російський ідіот, не ображай наших братів українців, які боронять нас від кацапів, завдяки їм бомби не падають на наші голови".
"Коли поляки використовують прапори Армії Крайової, ніхто не скаржиться, бо це ваші герої, а вони воювали не тільки з українцями, а й з іншими. Так само і з УПА, для українців вони герої, які боролися з усіма українськими ворогами. Це наша історія, люди тоді боролися за свою свободу і зараз використовують ті самі прапори. Заспокойтеся і моліться, щоб 1939 рік не повторився. Нехай роблять свою роботу".
"Сумно, що польські політики не дають історикам займатися цими питаннями. Роблять це з 2 причин: 1. Втратять засіб політичних маніпуляцій виборцями і 2. Ви повинні визнати, що були не лише жертвами, а й злочинцями на українській землі".
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Польщі закликали не давати зброю Україні.
Також "Коментарі" писали Владислав Косіняк-Камиш у липні заявив про невирішене історичне питання з Україною. За його словами, без врахування польської позиції щодо Волинської трагедії Україні неможливо буде стати членом ЄС.