В одній із країн ЄС заявили про припинення допомоги українським біженцям наступного року

У Польщі збираються припинити допомогу українським біженцям наступного року

З величезною ймовірністю Польща скоротить фінансову підтримку мільйонів українських біженців, яких вона приймає. Таку заяву зробив уряд країни. У той час як уряд у Варшаві був одним із найзатятіших прихильників України, допомагаючи їй захиститися від вторгнення Росії, пропонуючи фінансову та військову допомогу та служачи воротами для західних поставок, зв'язки між двома країнами погіршуються напередодні виборів у Польщі. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Bloomberg".

Видання зазначає, що підтримка біженців, яка включає скасування вимог про проживання та надання дозволів на роботу, безкоштовний доступ до шкіл, медичного обслуговування та сімейної допомоги, не буде продовжена наступного року, повідомив телеканалу Polsat офіційний представник уряду Петро Мюллер.

"Ці правила просто перестануть діяти наступного року", - заявив Мюллер у понеділок. "Я думаю, що правила не будуть суттєво розширені".

За словами заступника міністра сім'ї та соціальної політики Ганни Шмідт, Польща витратила близько 2,4 мільярда злотих (550 мільйонів доларів) на виплати для українських сімей, які рятувалися у Польщі від війни.

Читайте також на порталі "Коментарі" - у Польщі досить різко відреагували на інформацію про те, що Київ готує заборону на імпорт овочів та фруктів із Польщі у відповідь на рішення польського уряду продовжити заборону імпорту зерна з України всупереч рішенню Єврокомісії. Так польський правий лібертаріантський політик Славомір Єжи Менцен заявив, що якщо Україна піде на такий крок, Варшава може заборонити експорт зброї та боєприпасів до України. Як передає портал "Коментарі", свою думку політик озвучив у Facebook.

Також видання "Коментарі" повідомляло – президент України Володимир Зеленський подякував президенту Європейської комісії Урсулу фон дер Ляйєн за те, що Єврокомісія зняла ембарго на експорт українського зерна та продуктів харчування до Румунії, Болгарії, Польщі, Словаччини та Угорщини. При цьому три останні вже заявили, що продовжать зернове ембарго, незважаючи на рішення Єврокомісії (Угорщина – і зовсім на 24 види української сільгосппродукції). Як ситуація може розвиватись далі? Як має діяти Україна? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.