Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Незважаючи на те, що російський диктатор Володимир Путін зробив культ перемоги центральною частиною державної ідеології, що отримала в народі назву "побєдобєсіє", у народі немає розуміння, що курс, який визначив Путін, правильний. Хоча офіційна соціологія демонструє підтримку війни на рівні 70-80%, західні експерти сумніваються у достовірності таких даних через страх респондентів. Про це йдеться у матеріалі The Times.
Парад Перемоги. Фото: з відкритих джерел
Так, журналісти поспілкувалися з громадянами Росії, які погодилися говорити на умовах анонімності.
Так, політолог Кирило Рогов каже, що люди знають, що йти воювати – це свідоме фінансове рішення. При цьому серед росіян немає відчуття, що це є великий акт героїзму від імені країни.
27-річний вчений Олександр каже, що відчуває "вічну провину" за дії Росії. День перемоги для нього – більше не про пам'ять, а про сором.
Журналісти зазначають, що Володимир Путін зробив культ перемоги центральною частиною державної ідеології, яка отримала в народі назву "перемогла". Водночас влада мілітаризує молодь: 2024 року подвоєно бюджет "Юнармії", незважаючи на фінансові труднощі.
Соціолог Марина спостерігає зростання апатії навіть серед колишніх антивоєнних росіян.
На прикладі провінцій видно, як змінюється ставлення росіян до війни: колись збирали кошти та плели сітки – тепер про події навіть не пам'ятають. Пропагандистські покази – порожні. На війні заробляють: її називають "відрядженням".
Читайте також на порталі "Коментарі" — який "подарунок" Трамп може зробити Путіну, щоб пом'якшив позицію на переговорах.
Новини