Чого злякався Путін: до чого намагається підштовхнути Захід

На думку аналітиків ISW, Путін намагається підштовхнути Захід до вимушеного стримування

Російський диктатор Володимир Путін продовжує використовувати тактику брязкання ядерною зброєю для стримування Заходу та впливу на процес ухвалення рішень у його країнах. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Американські аналітики послалися на заяву російського диктатора Володимира Путіна на військово-морському параді в Санкт-Петербурзі про те, що якщо США в 2026 розмістять ракетні системи великої дальності в Німеччині, то час польоту до російських промислових та оборонних об'єктів складе близько 10 хвилин. Диктатор також пообіцяв вжити "дзеркальних заходів" і вивести Росію з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД).

"Путін помилково намагається представити розгортання Росією заборонених Договором про РСМД ракет, ймовірно, як частину його постійних зусиль, спрямованих на використання брязкання ядерними шаблями, щоб підштовхнути Захід до вимушеного стримування", - йдеться у звіті.

Варто зазначити, що у червні цього року США та Німеччина оголосили, що з 2026 року США почнуть "епізодичне розгортання" на території Німеччини вогневих засобів великої дальності, зокрема Стандартної ракети 6 (SM-6) і наземних ударних ракет "Томагавк". Заходи мають засвідчити відданість США НАТО.

Крім того, США розгорнули ракетні системи середньої дальності "Тайфун" (Typhon Mid-Range Capability, MRC) у Данії та на Філіппінах у рамках нещодавніх спільних навчань.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок підтримала плани США. За її словами, Путін постійно розширює арсенал ракет, і це загрожує Європі. За допомогою американських ракет Німеччина може захистити себе і балтійських партнерів від можливої загрози з боку РФ.

Однак Володимир Путін обіцяє вжити "дзеркальних заходів" у разі розміщення США ракет у Німеччині.

Читайте також на порталі "Коментарі" - ядерні страшилки Путіна можуть втратити ефективність: на що може зважитися Британія.