Головна Новини Світ Росія Про припинення війни можна забути: на Заході приголломшили станом справ у РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Про припинення війни можна забути: на Заході приголломшили станом справ у РФ

Санкції Заходу не стримали агресивні прагнення Путіна до розширення впливу.

25 липня 2025, 12:10 comments9332
Поділіться публікацією:

Згідно з матеріалом журналіста The Telegraph Джеремі Ворнера, у 2024 році російський ВВП зріс на 4,3%, безробіття залишалося на низькому рівні — близько 2%, бюджетний дефіцит не перевищував 1,8%, а зовнішній борг становив трохи понад 20% ВВП. Поточний рахунок також мав позитивне сальдо.

Про припинення війни можна забути: на Заході приголломшили станом справ у РФ

Фото: 24 Канал

Росія навчилася ефективно обходити санкційні обмеження або знаходити альтернативних партнерів для торгівлі. Західні компанії, які залишили російський ринок, були заміщені постачальниками з інших країн. Європейські країни продовжують купувати російські енергоносії — нафту, газ, дизель. США, у свою чергу, видали чимало ліцензій на імпорт стратегічно важливої сировини, включно з ядерним паливом і добривами.

Очікування щодо руйнівного впливу санкцій не справдилися. Російська економіка виявилася значно витривалішою, ніж прогнозувалося. Держава навіть повернула до дії податкові норми, призупинені ще під час пандемії. Резерви в Національному фонді добробуту становлять 2% ВВП, казначейські залишки — 3,5%, а міжнародні резерви — 350 млрд доларів (без урахування 280 млрд доларів, які були заморожені). Ці запаси дають Путіну змогу тримати фронт майже без обмежень.

Однак ситуація має й темний бік: реальна інфляція перевищує офіційні 10%, тому Центробанк утримує облікову ставку на високому рівні — 20%. Це стримує економічне зростання, але не впливає на військову стратегію Кремля. Завдяки високим витратам на оборону (ймовірно, понад 8% ВВП), економіка Росії поки що далека від колапсу.

Як вже писали "Коментарі", Росія продовжує лише вдавати готовність до перемовин, тоді як насправді не зацікавлена у досягненні справедливого миру. Щоб змусити Кремль до реальних рішень, потрібні вагомі важелі впливу, заявив генерал армії, ексголова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж. Він переконаний: необхідно координувати зусилля як з європейськими партнерами, так і з Дональдом Трампом.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини