Прогноз для Путіна на 2025 рік невтішний: на Заході розповіли, де прорахувався диктатор

Bloomberg прогнозує, що на військову економіку Путіна в 2025 році чекають проблеми

Незважаючи на те, що російська пропагандистська машина працює на порожню міць і намагається переконати росіян у правильності рішення Путіна напасти на Україну, проблеми в економіці РФ лише наростатимуть. І те економічне зростання, про яке говорять влада Росії, засноване лише на урядовому стимулюванні. Майже через три роки з'являються ознаки того, що час платити за рахунками. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "Bloomberg".

У публікації йдеться, поєднання рекордно високих відсоткових ставок і інфляції, що зберігається, все більше ставить під загрозу прогнози на 2025 рік.

"Щодо хорошого періоду для російської економіки, який базувався на раніше накопичених ресурсах, закінчився", - сказав Олег В'югін, економіст і колишній високопосадовець Центробанку. За його словами, висока інфляція з'їдає все це короткочасне зростання.

Крім того, Росія стикається з санкціями, недавнім послабленням валюти, неясними перспективами цін на нафту і перспективою того, що її найбільший торговий партнер, Китай, не зможе самостійно позбутися серйозних економічних проблем.

Центральний банк прогнозує різке зниження темпів зростання у 2025 році до 0,5% порівняно з прогнозованими 3,5-4% минулого року, а інфляція повернеться до цільового показника у 4% лише у 2026 році.

Хоча прогноз Міністерства економіки райдужніший і дає зростання на рівні 2,5% цього року, Володимир Путін минулого місяця заявив, що охолодження економіки є частиною плану уряду, спрямованого на "стабілізацію" інфляції.

Автори матеріалу зазначають, економіці поки що вдалося трохи набрати обертів, незважаючи на санкції, а також щодо високі зарплати, які допомогли послабити громадське невдоволення війною.

Високі відсоткові ставки не змогли стримати зростання цін, що перевищило цільовий показник більш ніж удвічі. Тим не менш, Банк Росії в грудні зберіг ключову відсоткову ставку на рівні 21%, що вище, ніж одразу після вторгнення.

Рішення не підвищувати вартість запозичень було ухвалено після посилення критики з боку бізнес-спільноти, яка заявляла, що банківські ліки від інфляції стали більш шкідливими, ніж сама хвороба, і може спровокувати хвилю банкрутств.

Це буде "рік затягування поясів", - сказала Софія Донець, економіст T-Investments.

За словами Донець, обвал вартості сирої нафти є одним із найбільших ризиків для економіки у 2025 році. Якщо ціна піде ще нижче, то державі доведеться піти на жертви.

Читайте також на порталі "Коментарі" - такої підніжки від Сі Путін точно не очікував: хто до КНР приєднався до санкцій проти РФ.