Путін хоче провести випробування ядерної зброї: який сценарій вибере

Путін хоче провести показові ядерні випробування, щоб тримати світ у напрузі

Міжнародне інформагентство Reuters нещодавно повідомило, що кремлівський диктатор Володимир Путін може організувати ядерні випробування, якщо Захід дозволить Україні атакувати глибокі території Росії іноземною зброєю. Якщо цей крок буде реалізовано, Путін, хоча й віддалений від реальності, спробує знайти юридичне та інформаційне обґрунтування своїх дій. Одним із можливих аргументів Кремля може стати критика США за те, що вони не ратифікували Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань, підписаний у 1996 році. Москва може використати це на свою користь, написав у колонці для Главреду експерт з озброєнь Олег Катков.

Втім, за його словами, залишається незрозумілим, на який саме регіон Росії журналісти натякали, говорячи про можливі випробування "на сході". Відомо, що на полігоні Нова Земля вже минулого року з'являлися повідомлення про підготовчі заходи.

При цьому, як вважає експерт. Є три можливі сценарії проведення ядерних випробувань Росією. Перший – це підземний вибух, який є найбільш екологічно безпечним варіантом, який передбачає підрив ядерного заряду під землею. Однак цей варіант не має "ефектного" візуального результату — лише незначне підняття й просідання ґрунту, відзначив Катков.

Другий – підводний вибух. Як каже Катков, цей варіант також порівняно безпечний, оскільки в атмосферу не потрапляє багато радіоактивного пилу, але виглядає більш вражаюче. І третій – атмосферний вибух, цей сценарій може відбутися або на землі, або в повітрі. Наземний вибух найбільш небезпечний, оскільки він піднімає велику кількість радіоактивного пилу в повітря, тоді як повітряний, на висоті 500 метрів, менш шкідливий для довкілля, підкреслив експерт.

Як вважає Катков, ці класичні сценарії можуть бути реалізовані для демонстрації ядерної потужності та створення пропагандистських образів, таких як ядерний гриб.

Крім того, на його думку, ядерні випробування дозволять Росії перевірити, наскільки справно працює її ядерна зброя. Зброярі РФ не мали можливості перевіряти свої боєприпаси протягом багатьох років, тому випробування також слугуватимуть тестом для того, щоб переконатися в їхній надійності. Для цього будуть залучені спеціальні технічні засоби.

"Безумовно, ядерні випробування – крок до ескалації. Адже багато років крім КНДР цього ніхто не робив. СРСР випробовував ядерну зброю ще в 1990-му, за рік до розпаду держави. Тому це дійсно може стати ескалацією і продовженням так званого ядерного імперіалізму, шляхом якого прямує Російська Федерація. Це буде ядерний рашизм", - відзначив Катков.

На його думку, якщо Росія наважиться на такі випробування, за цим будуть спостерігати США, НАТО, Китай та увесь світ. І якщо випробування підуть не за планом, Кремль зіткнеться з серйозними наслідками. Можливо, саме цього найбільше побоюється Путін, підсумував експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, на що може піти Путін, щоб налякати Захід.