Путін своїми кадровими рішеннями розвалив "всесильний тандем": які наслідки
Російський диктатор своїми кадровими перестановками розвалив всесильний тандем, який міг бути «державою в державі», вважає політолог Вадим Денисенко. Окрім того, він обнулив всі домовленості з елітами
Російський диктатор Володимир Путін після виборів повністю обнулив всі домовленості з елітами, про це свідчать нові кадрові призначення, відзначив політолог Вадим Денисенко. Тобто, за його словами, тепер старі правила гри вже не працюють, а нових ще нема.
При цьому політолог стверджує, що головна перестановка - не в Міноборони країни-агресора, а пониження статусу екс-секретаря Радбезу Миколи Патрушева до рівня помічника президента. При цьому експерт нагадав, що до звільнення з Радбезу Патрушев був куратором всіх силовиків.
Щодо Міноборони, каже Денисенко, то в часи Шойгу воно було поділене між власне Шойгу та людьми Патрушева і Чемезова (плюс залишки від Сеердюкова, який наразі працює в структурах Ростеха).
За його словами, всіма кадровими призначеннями Путін розвалив найсильніший тандем в своєму оточенні: тандем Патрушева і Чемезова, який міг стати державою в державі. Власне всі кадрові зміни останніх днів повʼязані саме зі зростанням впливу і навіть зрощенням цього тандему.
При цьому Денисенко стверджує, що новий міністр оборони Андрій Білоусов ніякий не ідеолог "економічного контрсанкційного дива", як про це багато хто писав в останні дні. Він, за словами політолога, був перш за все "государєвим оком" в уряді Мішустіна. В Міноборони він має дві функції: провести зачистку і перенаправлення корупційних схем, а також покращити технологічні ланцюжки між Ростєхом і армією.
Окрім того, на його думку, важливо звернути увагу на малопримітну посаду міністра спорту, яка дісталася ставленику Кірієнка Дегтярьову. Судячи з усього, в Кремлі побоялися створювати окрему структуру по молоді (молодь і мігранти - дві головні проблемні точки російської влади) і "прикрилися" спортом. Важливо, що це питання, хотів би курувати Кірієнко, але новому міністру дали іншого президентського куратора - Дюміна. Дюмін в своєму функціоналі також матиме Госсовет (теж конкуренція з Кірієнком) і ВПК (конкуренція з Чемезовим і, напевне, поки підтримка Білоусова). При цьому, додає Денисенко, зараз всі аналітики говорять, що посада помічника президента для Дюміна - це транзит перед стрибком вгору.
При цьому Денисенко підкреслив, що головне питання, на яке немає відповіді: на кого в усіх цих кадрових іграх опирався Путін.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про те, що всесильного Патрушева принизили, призначивши на посаду помічник Путіна.