Росія неодмінно перевірить НАТО на міць. Альянс тільки шкодить собі, вимальовуючи "червоні лінії"
НАТО постійно намагається уникнути конфлікту з Росією і вимальовує якісь червоні лінії у питанні допомоги України, відзначив у Фейсбуці політолог Петро Олещук. Проте, за його словами, цим НАТО демонструє свою слабкість
Сьогодні, 4 квітня, річниця підписання Північноатлатничного договору. Також наближається ювілейний саміт НАТО у Вашингтоні. Але, не зважаючи на місце проведення та статус "проривним" він, швидше за все, не буде, вважає політолог Петро Олещук.
Він припустив, що варто очікувати на традиційні заяви, що союзники будуть з Україною стільки, скільки потрібно, а також говоритимуть про вступ України в НАТО, коли складуться умови. Проте, вважає експерт, насправді, черговий саміт буде пронизаний "деескалацією та стримуванням".
Олещук нагадав, що нещодавно Єнс Столтенберг зродив цікаву заяву. Мовляв, Україна зможе вступити до НАТО тоді, коли буде завершена війна, і коли будуть гарантії, що війна в Україні не повториться.
При цьому він підкреслив, що НАТО - це, фактично, США, а з Америкою зараз дуже великі проблеми і стосуються вони не тільки того, що Дональд Трамп може стати черговим президентом.
Але, за його словами, на саміті, звісно, будуть говорити про "нечувану згуртованість", розширення НАТО, консолідовану позицію і "спільне розуміння безпеки".
В реальності ж, каже Олещук, у НАТО дуже великі проблеми. І справа не у Трампі. За його словами, він би не став нападати на організацію, у якій немає жодних проблем. Та і критика держав, які не витрачають належного відсотка ВВП на оборону, виглядає цілком справедливою.
За його словами, свого часу у НАТО відверто погодилися "здати" Україну російським агресорам.
Зрештою, дійшли до найкривавішої після 1945 року війни у Європі. За словами політолога, чомусь політики НАТО вважають: якщо вони будуть давати Україні БМП і танки, але не будуть давати певні типи ракет, то російська сторона на них точно не "образиться" і нападати не буде.
А у підсумку, за його словами, російська сторона давно оголосила, що "воює з НАТО".
Очевидно, підкреслює Олещук, що для росіян "червоні лінії" НАТО - це просто ознака слабкості. А якщо вони бачать у когось слабкість, то це становить занадто велику спокусу для них, перевірити ворога на міцність.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в США бояться того, що Росія може вдарити по ним ядеркою.