Росія подала на Україну до Європейського суду з прав людини: що сталося

Україні висувають звинувачення у порушенні Європейської конвенції про права людини

Міжнародне суспільство стоїть на вухах: російська влада звернулася до Європейського суду з прав людини з позовом проти України. На їхню думку, наша країна порушує Європейську конвенцію, яка прописує права людини. Подробиці повідомляє пропагандистське видання "РИА Новости".

Судячи з кількості тем, зібраних в одному позові, росіяни дуже довго і грунтовно готували це звернення. Цікаво, що Україні пригадали навіть загибель мирних людей на Майдані під час Революції Гідності, при цьому президент-втікач Віктор Янукович, який виїхав з країни після цих подій, досі знаходиться в Росії.

Також Україні закидають жорстоке поводження з людьми — тут мова і про Одесу (вочевидь, про події 2 травня 2014 року) і, звісно, про Донбас. При цьому в загибелі мирного населення звинувачують винятково українську сторону, адже РФ все ще позиціонує себе, як посередник у цьому військовому протистоянні.

Також уряд Росії вважає, що українці обстрілюють суміжну російську територію, чим знищують майно і шкодять місцевим жителям.

Вельми примітним є також пункт про придушення свободи слова і переслідування тих, хто мислить інакше, ніж влада. З огляду на, скільки ЗМІ в РФ визнано іноагентами, а також найвідоміший кейс з арештом і подальшим засудженням опозиціонера Олексія Навального, цей пункт в позові виглядає досить дивно.

Стандартними пунктами за звинуваченнями в документі є утиск російськомовних, дискримінація носіїв цієї мови, а також росіян, які займаються бізнесом або мистецтвом.

Не обійшлося і без традиційних згадок стосовно Криму. Як відомо, російська влада вважає, що Україна не повинна була перекривати поставки води на півострів після того, як РФ незаконно анексувала цю територію.

Однак, ймовірно, одним із найбільш цинічних звинувачень є пункт, що стосується трагедії "Боїнга" МН17, який був збитий російськими бойовиками над Донбасом. Україну вважають винною в цьому інциденті, адже влада тоді не віддала наказ про заборону польотів в цій зоні.

Як у ЄСПЛ відреагують на цей позов і чи визнають хоч по одному із пунктів Україну винною, побачимо вже найближчим часом.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, в яку суму окупанти оцінили нібито завдані "водною блокадою" збитки для Кримського півострова. Подробиці — в нашому матеріалі.

Також на порталі ви можете дізнатися про те, як в Росії реагували на недавні вимоги ЄСПЛ щодо звільнення Навального з в'язниці, адже політик має вельми слабке здоров'я.