Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Доходи Росії від експорту нафти та газу в липні цього року скоротяться приблизно на 37% у порівнянні з минулим роком і складуть близько 680 мільярдів рублів (8,66 млрд доларів). На це вплинули падіння світових цін на нафту та зміцнення російського рубля. За даними Reuters, доходи від продажу нафтогазової продукції є ключовим джерелом фінансування Кремля, становлячи близько 25% від усіх доходів федерального бюджету Росії.
Фото: з відкритих джерел
Таке значне скорочення надходжень є особливо болючим для Москви, яка з початку повномасштабного вторгнення в Україну істотно збільшила військові та оборонні витрати.
Аналітики Reuters повідомляють, що середня ціна на російську нафту у рублях залишилася нижчою за показник, закладений у федеральному бюджеті на 2025 рік. Загалом, доходи Росії від продажу нафти і газу за перші сім місяців 2025 року можуть впасти приблизно на 20% у порівнянні з тим самим періодом минулого року, склавши близько 5,4 трильйона рублів.
Раніше Міністерство фінансів РФ планувало отримати від продажу енергоресурсів майже 10,94 трильйона рублів за рік, але через падіння цін прогноз було знижено до 8,32 трильйона рублів. Для порівняння, у 2024 році ці доходи становили 11,13 трильйона рублів.
На фоні зниження цін на нафту та значних військових витрат, Національний фонд добробуту РФ, який фінансує війну, може вичерпатися вже до 2026 року.
У червні надходження від нафтогазового сектору впали приблизно на третину в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року, а за перші шість місяців 2025 року скорочення становило близько 17%, або 4,73 трильйона рублів.
На тлі цих економічних викликів російський диктатор Володимир Путін заявив про плани зменшити військові витрати у наступні три роки.
За даними Мінфіну Росії, бюджетний дефіцит за перше півріччя 2025 року сягнув 3,7 трильйона рублів, що у шість разів перевищує аналогічний показник 2024 року.
Раніше портал "Коментарі" писав, що Індія зможе компенсувати можливі перебої у постачанні російської нафти за рахунок альтернативних джерел, повідомив міністр нафти Хардіп Сінгх Пурі, пише Reuters. Це стало актуальним на тлі загроз США запровадити вторинні санкції проти країн, які купують російську нафту, якщо Москва не домовиться про мир з Україною протягом 50 днів.