У Росії новий старий союзник: лідери країн підписали документи

Росія та Іран підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство.

17 січня російський диктатор Володимир Путін і президент Ірану Масуд Пезешкіян підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство. Ця угода готувалася роками у 20-30 раундів переговорів та складається з 47 пунктів.

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну, Росія усе активніше співпрацює з країнами-вигнанцями, зокрема Іраном. Старий союзник Москви активно постачає дрони для РФ, а також інші товари військового призначення. Однак тепер відносини між країнами вийдуть на новий рівень завдяки угоді про всеосяжне стратегічне партнерство, яка буде регулювати відносини Ірану та Росії у наступні 20 років.

Текст угоди офіційно не опублікований, але як повідомляють російські ЗМІ, договір "охоплює всі сфери, включаючи оборону, боротьбу з тероризмом, енергетику, фінанси, транспорт, промисловість, сільське господарство, культуру, науку і технології".

"Угода приділяє особливу увагу економіці та торгівлі, і її єдина мета - покращити відносини між Росією та Іраном, без наміру протистояти будь-якій третій стороні", - сказав міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі.

Путін заявив, що підписаний договір буде будувати відносини Москви та Тегерану на основі принципів рівноправності, поваги та взаємовиручки.

"Позиції Росії та Ірану щодо більшості зовнішньополітичних питань збігаються", - повідомив Путін.

Масуд Пезешкіян у відповідь сказав, що підписаний договір з Росією відкриє новий великий розділ у двосторонніх відносинах.

Попри заяви Путіна про збіги у зовнішньополітичних питаннях, Іран не погодився на пункт, за яким Тегеран буде визнавати Крим або інші тимчасово окуповані території України російською землею. Крім того, в Ірані існує громадське занепокоєння щодо положень угоди з Росією, особливо враховуючи обмежену популярність Москви серед іранців.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Іран поскаржився в ООН.