Стало відомо, який сигнал Ердоган послав НАТО заявою про повернення Криму Україні

Ердогану вигідно, щоб Крим повернули Україні, втім йому і вигідне розширення економічної співпраці в рамках БРІКС

Заява президента Туреччини Реджепа Ердогана про те, що Крим треба повернути Україні і намір вступити в БРІКС вказують на те, що Анкара намагається грати на всіх шахівницях, заявив політолог Юрій Богданов.

За його словами, перш за все мова йде про той саме тюркський світ. Політолог відзначає, що Ердоган регулярно підкреслює пріоритет захисту кримських татар, які мають тюркське коріння. Туреччина тривалий час підтримує цю громаду і виступає проти порушень їхніх прав на окупованій території.

"Приблизно з тієї самої причини у Туреччини складна динаміка відносин з Китаєм. Через уйгурів. І фактор впливу на тюркські громади і народи в інших країнах розглядається як інструмент впливу на політику цих країн, навіть якщо це такі гіганти як Китай і Росія", - говорить експерт.

Окрім того, на думку Богданова, Туреччина, як і купа інших країн, у яких не до кінця вирішені територіальні суперечки чи існують сепаратистські рухи, завжди будуть підтримувати легітимну територіальну цілісність інших країн.

Також, додає політолог, не треба забувати про фактор Чорного моря. За його словами, стратегічно в інтересах Туреччини збереження адекватного балансу і безпеки в Чорному морі. При цьому, підкреслює експерт, контроль Росії над Кримом створює дисбаланс у бік останньої і створює виклики для Анкари, яка прагне посилити свій вплив на Чорному морі, забезпечити спокійну торгівлю в регіоні і не створювати загроз для своїх стратегічний проток у Мармуровому морі. Тому український Крим набагато більш привабливий сценарій, додав експерт.

"Виступаючи за повернення Криму Україні, Ердоган посилає сигнал НАТО і західним партнерам про свою підтримку міжнародного права. Це вчергове нагадує “так, ми, звісно, специфічний член НАТО, але ми член НАТО, ми просто хочемо захищати в першу чергу свої інтереси”, - вважає політолог.

Втім, за його словами, Ердоган хоче ствердити Туреччину як логістичний і геополітичний суперхаб. Саме тому він веде свою країну - члена НАТО в БРІКС. Експерт додає, що БРІКС не треба розглядати як якийсь “союз”. Між його членами надто багато протиріч, і їх всіх обʼєднує лише прийнятні відносини з Росією.

"Тому Анкара туди і лізе. Щоб зміцнити свої економічні та політичні позиції на глобальному рівні, отримати додаткові входи в Африку і в Азію, диверсифікувати свою політику", - відзначив Богданов.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Ердоган заявив про необхідність повернення Криму Україні.