Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Радж Г'явалі, засновник туристичного оператора із Катманду, що спеціалізується на індивідуальних маршрутах для мандрівників, добре знає, що іноді клієнти скасовують поїздки — хвороба чи інші обставини трапляються. Однак нещодавно він зіткнувся з прецедентом, який здивував навіть його: вперше за понад 20 років роботи один із американських туристів відмовився від подорожі до Непалу, пославшись на страх перед поїздками за кордон через політичну ситуацію у своїй країні.
Американці
Г'явалі зауважив, що розуміє ці побоювання. За його словами, багато хто відчуває незручність, подорожуючи з країни, імідж якої зараз викликає суперечливі емоції у світі.
Зі свого боку, з початком другого президентського терміну Дональда Трампа США зіткнулися з помітним спадом туристичної привабливості. Аналітики з компанії Tourism Economics прогнозують, що кількість іноземних туристів, які відвідають США, скоротиться на 5,1%, а їхні витрати — на 11%, що може обійтися американській економіці в $18 мільярдів. Особливо відчутні втрати в Канаді — там туроператори повідомляють про скасування до 30% поїздок до США. Деякі європейські уряди навіть радять трансгендерним і небінарним громадянам уникати подорожей до Сполучених Штатів.
Однак зворотній потік також змінився: самі американці відчувають дедалі більше дискомфорту, подорожуючи за межі країни. Їх непокоять можливі негативні реакції на зовнішню політику США — від мита до заяв про ймовірну анексію Канади та Гренландії.
Серед тих, хто це особливо відчув, — Сьєрра Мелоун, фахівчиня зі зв'язків з громадськістю, яка нещодавно вирушила в подорож Європою. Вона зізнається: хоча має досвід проживання за кордоном, цього разу їй було тривожно. "Коли Трамп був президентом уперше, це вже було ніяково. Але тепер — просто страшно", — зізналася вона.
Такі побоювання не безпідставні. Згідно з дослідженням компанії YouGov, ставлення до США у провідних європейських країнах суттєво погіршилося після повторного обрання Трампа. Особливо критично США сприймають у Данії — лише 20% данців ставляться до Америки позитивно, тоді як ще в серпні 2024 року таких було 48%. У Франції, Німеччині, Великій Британії та Швеції позитивна думка тримається на рівні близько третини. В Італії та Іспанії — трохи більше 40%.
Нові дані свідчать: політичний курс США впливає не лише на міжнародні відносини, а й на персональні рішення мандрівників — з обох боків кордону.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що туристи скасовують подорожі в США.
Новини