Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Президент Сполучених Штатів Джо Байден розглядає можливість запровадження нових масштабних санкцій проти російського енергетичного сектору. Цей крок може стати завершальним ударом його адміністрації в економічній війні проти Володимира Путіна. Видання The Washington Post повідомляє, що такі дії також нададуть новообраній адміністрації Дональда Трампа додаткові важелі у переговорах з Путіним щодо припинення війни в Україні.
Джо Байден (фото з відкритих джерел)
Згідно з інформацією кількох джерел, санкції будуть спрямовані на так званий "тіньовий флот", а також на російських експортерів нафти, які до цього часу уникали потрапляння до санкційних списків. Серед можливих заходів розглядається відкликання ліцензій, які дозволяють банкам обробляти операції з російськими енергоносіями. Якщо ці обмеження будуть запроваджені, вони допоможуть закріпити економічну і зовнішньополітичну спадщину Байдена до моменту інавгурації Трампа.
"Метою нових великих санкцій має бути двозначне зниження експортних доходів протягом шести-дванадцяти місяців", – зазначив Пітер Гаррелл, колишній старший директор адміністрації Байдена з міжнародної економіки. "Навіть якщо удар буде значним, Росія продовжить отримувати значні доходи від експорту. Санкції – це ітеративна гра, в якій ви шукаєте послідовні базові удари. Додаткові енергетичні санкції можуть стати солідним дублем".
Високопосадовець адміністрації Байдена заявив, що ці дії необхідні для того, аби Україна опинилася у "найкращому можливому становищі" як для оборони, так і для ведення переговорів про мир на справедливих умовах. "Ця дія стане ще одним кроком на шляху до досягнення цієї мети", – сказав чиновник.
Цінова стеля, встановлена країнами Заходу, суттєво обмежила доходи Кремля від продажу енергоносіїв. Однак Росія продовжує шукати шляхи обходу санкцій, спрямовуючи експорт на незахідні ринки, зокрема в Китай і Індію. Джерела зазначають, що якщо новий пакет санкцій призведе до скорочення експорту російської нафти, це вплине на світові ціни лише помірно завдяки зниженню вартості газу та збільшенню видобутку іншими країнами. "Якщо пакет санкцій призведе до того, що частина російських барелів зникне з ринку, це, вочевидь, трохи вплине на світові ціни, але я думаю, що це буде скромно", – зазначило джерело.
Адміністрація Байдена продовжує фокусуватися на притягненні Росії до відповідальності за її агресію проти України. Висловлюється переконання, що енергоносії залишаються основним джерелом доходів для фінансування війни. "Очевидно, що енергоносії залишаються найбільшим джерелом доходів Росії для фінансування її війни", – заявив Гаррелл. "І крок до посилення санкцій став би приємним завершенням санкційної кампанії Байдена проти Росії".
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що адміністрація Байдена готує пакет військової допомоги Україні на 1,2 млрд доларів. Адміністрація президента США Джо Байдена найближчими днями планує оголосити про новий пакет допомоги Україні на суму 1,2 мільярда доларів у межах Ініціативи сприяння безпеці (USAI). Ці кошти будуть використані для закупівлі нового озброєння для України.
Новини