Байден хоче поговорити з Сі, Ином і Путіним: чи це наблизить мир в Україні

Вказані в цій заяві країни, насамперед Росія, Північна Корея, ніколи не хотіли, як мінімум, останнім часом, йти на ці переговори

Заява президента Джо Байдена, що США готові до переговорів з РФ, Китаєм і КНДР щодо зменшення ядерної загрози – це лише заява. І навіть якщо уявити, що переговори, які пропонує Вашингтон, відновляться, то навряд чи їх можна розглядати через призму наближення миру в Україні. Таку думку в інтерв'ю порталу "Коментарі" зробив керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

"Єдиний плюс тут в тому, що, якщо відновляться контакти між Сполученими Штатами і Росією хоча б по ядерній проблематиці, можливо, вони краще і швидше зможуть комунікувати, в тому числі, в контексті російсько-української війни. Але треба чітко розуміти, що, зазначені в цих перемовинах країни, в першу чергу Росія, Північна Корея, ніколи не хотіли, як мінімум останнім часом, йти на ці перемовини, які передбачають якесь обмеження ядерних арсеналів або якісь додаткові перевірки. Просто через те, що ця історія з погляду на їхнє бачення їм є невигідною", – говорить Ігор Рейтерович.

Що ж до Китаю, то, за словами експерта, Пекін завжди готовий до подібних переговорів, але китайці ще кілька років тому висунули одну попередню умову, яка є абсолютно неприйнятною для Сполучених Штатів, що, наприклад, для тієї ж Росії. Вони пропонували скоротити ядерні арсенали до кількості ракет, які є на сьогодні в Китаї, а Китай більш ніж у шість разів відстає від Росії та від Сполучених Штатів окремо, тобто навіть не разом узятих.

"Так що в цьому контексті це не більше поки що, ніж така загальна заява, яка потенційно може повернути процес переговорів з ядерної проблематики, але це точно вже буде не за Адміністрації Байдена", – зазначив експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - США готові до переговорів із РФ, Китаєм та КНДР: заява Байдена.