Без зайвого розголосу: на яке рішення погодилися США щодо України
Telegraph пише про те, що представники США приватно запропонував гарантії безпеки "коаліції охочих"
В останні тижні представники адміністрації США у приватній обстановці з європейськими партнерами висловлювали готовність дати гарантії підтримки військового контингенту європейських країн, який може бути розміщений в Україні у разі досягнення угоди про припинення вогню. Про це пише британська газета Telegraph із посиланням на джерела.
У матеріалі йдеться про те, що весь цей час у команді Трампа публічно не обіцяли таку підтримку, а президент Дональд Трамп навіть казав, що не думає, що британській армії вона знадобиться.
Однак, як з'ясували журналісти видання, непублічно США були готові підтримати військовий контингент коаліції щонайменше логістичним шляхом обміну розвідданими. Журналісти не повідомляють жодних подробиць про джерела, від яких їм стала відома інформація.
При цьому наголошується на тому, що жодних підсумкових домовленостей на даний момент не існує, і британські джерела видання наголошують, що передбачити рішення Трампа практично неможливо. Питання про готовність Вашингтона втрутитися, якщо західні солдати зазнають нападу з боку Росії, поки що не вирішено.
Водночас, у розмові з The Telegraph прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер натякнув на певний прогрес в обговореннях. Відповідаючи на запитання про те, чи Трамп надав гарантії безпеки, він заявив, що не припиняються постійні консультації, і сам Трамп неодноразово говорив, що підтримає європейців.
Читайте також на порталі "Коментарі" - заклик президента США Дональда Трампа до російського диктатора Володимира Путіна припинити вогонь в Україні наголошує на ризикованому припущенні, яке він зробив у своєму прагненні до швидкого припинення війни. Він думав, що Кремль хоче миру. Тепер до Трампа починає приходити розуміння, що Путін його може просто використати. Про це повідомляє The Wall Street Journal.