Чи є ризик, що невдовзі ослабне підтримка США – що важливо робити Україні
Наявність серед республіканців прихильників продовження допомоги Україні тішить, але у президентських перегонах у їхній партії впевнено лідирує Трамп, який не збирається змінювати свою антиукраїнську позицію
Один із основних кандидатів від Республіканської партії у президенти США, Дональд Трамп, вкотре заявив, що Штати мають припинити підтримувати Україну у війні проти Росії. Раніше в The New York Times вийшла стаття, в якій зазначалося, що нинішня американська влада (Демпартія) нібито незадоволена недостатньо швидким, на їхню думку, наступом України та розсіюванням сил. Тим часом, колишній директор ЦРУ Девід Петреус у спільній з директором "Проекту критичних загроз" Фредеріком Каганом статті в The Washington Post зазначає, що Україна може досягти значних успіхів у контрнаступі, що почався на початку літа. Про що говорять ці заяви, сумніви та заперечення сумнівів? Чого Україні в найближчому майбутньому чекати від США? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Білий дім має ще добрий шанс провести через Конгрес черговий пакет допомоги Україні, але перспективи туманні
Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету ім. Мечникова, викладає, зокрема, США, міркує так:
Усередині республіканської партії, продовжує експерт, триває гостра дискусія щодо цього питання, що підтвердили недавні дебати.
На його думку, у світлі цих тенденцій Білий Дом має ще добрий шанс провести через Конгрес черговий пакет допомоги Україні, але перспективи туманні.
Чим сильнішими ми станемо, тим більше нам допомагатимуть
Керуючий партнер "Національної антикризової групи", економічний та політичний експерт Тарас Загородній пояснює: політика у США – публічна. У тому числі обмін думками, різними стратегіями.
Тож, наголошує він, сконцентруватися треба на цьому, а також на продовженні вичавлювання з союзників необхідних нам видів озброєння.
Крім того, продовжує він, украй важливо сконцентруватися на власному ВПК. Масово випускати власні озброєння та боєприпаси, щоб не залежати від забаганки партнерів.
За його словами, Трамп, його крило, частина республіканського електорату кажуть наступне: "Ми фінансуємо війну, яка безпосередньо до нас не має відношення. А що Україна робить для підвищення рівня власного захисту? Чому вона сама не налагоджує виробництво ракет, інших видів озброєння?" Якщо це так – може, ця війна і не потрібна українцям? А, якщо це так – навіщо вона потрібна американцям?
І це – заходить республіканському електорату, наголошує Тарас Загородній.
Він упевнений, що маємо розуміти взаємозв'язок між нашою внутрішньою стійкістю, підвищенням свого суверенітету, у тому числі шляхом виробництва власних видів озброєнь – і критикою з боку Заходу загалом та США зокрема. Чим сильнішими ми станемо, тим більше нам допомагатимуть. Тому що допомагають – саме сильнішим, констатує експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" - топ-події тижня: що було у центрі уваги – як позначиться на майбутньому України.