Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Американські дипломати та аналітики окреслили кілька можливих сценаріїв розвитку подій у разі, якщо США вирішать вийти з процесу переговорів щодо війни в Україні. Ці варіанти варіюються від зупинення прямої військової допомоги Києву із дозволом союзникам у Європі передавати зброю та розвіддані, до повної заборони експорту американських технологій для європейських систем озброєнь.
США і Україна
Будь-яке скорочення або припинення американської підтримки створить серйозні виклики для європейських держав, заявили джерела Associated Press. Продовження опору України багато в чому залежатиме від рішучості Європи — зібрати необхідні ресурси, оперативно налагодити постачання та компенсувати прогалини, які залишить по собі Вашингтон.
За інформацією Інституту Кіля, з моменту, коли Трамп став президентом, США не затвердили жодного нового пакету допомоги для України. Тим часом європейські держави вже сукупно виділили приблизно 157 мільярдів доларів — це на 26 мільярдів більше, ніж надали Сполучені Штати. Попри це, саме США зберігають лідерство в обсягах військової допомоги.
Аналітики наголошують, що навіть якщо Європа й зможе знайти фінансування, наприклад, через конфіскацію заморожених російських активів, гроші самі по собі не є зброєю. "Кошти — це не кулі", — зазначив аналітик Майкл Гейсбург.
Директор французького Інституту міжнародних відносин IFRI Тома Гомар підкреслює, що Європа припустилася "фатальної помилки", скоротивши свої збройні сили після завершення холодної війни, та недооцінила, що війна фактично почалася ще у 2014 році, коли Росія окупувала Крим.
Сьогодні європейські країни одночасно намагаються поповнити власні арсенали й допомагати Україні, стикаючись із обмеженими виробничими потужностями, фрагментацією оборонної промисловості та давньою залежністю від американських технологій.
Деяке підсилення може прийти з України, яка наростила виробництво дронів і боєприпасів після повномасштабного вторгнення. Проте, як зазначають експерти, замінити передові американські системи, зокрема протиповітряної оборони, надзвичайно складно.
Навіть якщо США відійдуть від участі, це не обов’язково призведе до колапсу української державності. Однак у разі припинення американської підтримки розвідкою та ППО, попереджає Гейсбург, наслідком майже напевно стане більша кількість жертв.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в РФ заявили, що не збираються зупиняти війну в Україні.
Новини