На Заході розповіли, як Путін знущається з Трампа і які вимоги ставить щодо України

На Заході вважають, що Трамп дуже переоцінив свої переговорні здібності

Поточні переговори щодо врегулювання війни в Україні, які веде адміністрація США, фактично відповідають інтересам Кремля, тоді як Росія нічим не поступається у відповідь. Про це йдеться в аналітичному матеріалі The Atlantic.

Автори видання називають ці переговори одними з найневдаліших за останній час, адже їхній зміст виявився одностороннім і вигідним особисто Володимиру Путіну. Натомість у США, особливо з боку команди Дональда Трампа, демонструється готовність до поступок, які виглядають як навмисно вигадані на користь Кремля.

Так, сам Трамп подає як досягнення той факт, що Путін нібито погодився не захоплювати всю Україну. Однак The Atlantic зазначає: Росія наразі й не здатна реалізувати такий план. Це свідчить не про дипломатичний успіх, а про хибне уявлення Трампа про власні переговорні здібності.

Путін, як і раніше, вимагає, щоб Україна залишалась ізольованою, беззбройною та беззахисною — і не поступився цими вимогами навіть тоді, коли війна розвивалася для нього катастрофічно. Наразі, за даними видання, умови, які обговорюються в межах потенційної угоди, передбачають, що Україна може бути змушена погодитися на втрату частини або навіть усіх тимчасово окупованих територій. Натомість їй обіцяють певні гарантії безпеки від майбутніх атак РФ.

У The Atlantic припускають, що Путін ніколи й не мав наміру припиняти війну — і Трамп навіть не намагався з’ясувати це. Російський президент, на думку аналітиків, діє з розрахунку, що Україна виснажиться швидше, ніж він. У короткостроковій перспективі саме Київ виглядає слабшим, і Путін грає на знищення української стійкості.

Щоб змінити цю динаміку, вважає видання, Трамп мав би переконливо демонструвати готовність до довгострокової підтримки України. Це змусило б Путіна задуматися, скільки ще років він зможе вести війну до повного виснаження власної армії та суспільства. Проте американський політик не використав цей важіль — головну перевагу на переговорах.

Навпаки, від початку Трамп ясно дав зрозуміти, що не підтримуватиме Україну, а також був готовий публічно принижувати президента Володимира Зеленського і навіть позбавити Київ доступу до важливої розвідінформації під час активної фази бойових дій.

У статті підкреслюється: Трамп поклався на власну харизму та віру в те, що його вважають "сильним лідером". Він переконаний, що Путін його поважає більше, ніж попередників, однак насправді, як зазначає The Atlantic, реакція Кремля свідчить про протилежне.

Путін неодноразово демонстрував зневагу до Трампа. Наприклад, після його перемоги на виборах у Білому домі злили деталі телефонної розмови, під час якої Трамп намагався стримати агресію РФ. У відповідь Росія не лише провела запуск гіперзвукової ракети, здатної нести ядерну боєголовку по Києву, а й спростувала сам факт цієї розмови.

Попри неодноразові заклики Трампа до "негайного припинення вогню", які лунали ще з грудня, вони залишилися без відповіді. Найбільш показовим приниженням, як пише The Atlantic, стала ситуація, коли Зеленський відхилив американську пропозицію, а Путін у цей самий час завдав нищівного удару по цивільному об’єкту в Києві.

У відповідь Трамп написав у Truth Social допис із закликом "Володимире, стоп!", однак видання вважає це не щирим зверненням до Путіна з проханням припинити насильство, а радше спробою уникнути власного приниження на міжнародній арені. "Уявити усмішку Путіна, коли він читав цей допис, нескладно", – іронічно резюмує The Atlantic.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп повторює всі наративи Путіна.