Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним 12 лютого, першого прямого контакту лідерів після повернення Трампа до влади, у риториці США щодо війни в Україні намітилися відчутні зміни. Як зазначає агентство Bloomberg, президент США дедалі частіше озвучує тези, які дивовижно збігаються з позицією Росії.
Дональд Трамп
Аналітики використали великий мовний алгоритм, щоб проаналізувати понад 300 публічних заяв Трампа з серпня 2024 року до середини березня 2025-го, а також понад 3 тисячі дописів у соцмережах від нього та членів його адміністрації. Це дозволило не лише виявити прямі повтори, а й вловити смислові паралелі, навіть якщо формулювання відрізняються.
Результати аналізу, які перевірили журналісти, вказують на чіткий зв’язок між контактами Трампа з Путіним і появою у заявах американського президента тез, що повторюють позиції Кремля щодо українського суверенітету, членства в НАТО та легітимності Володимира Зеленського.
Речник Ради нацбезпеки США Браян Г'юз назвав критику "застарілими та банальними демократичними наративами" і заявив, що мета Трампа — досягти миру в Україні. Водночас відомо, що під час перемовин Путін часто довго повторює ті самі аргументи, які лунають у його публічних зверненнях.
За даними видання, Трамп має зацікавлення у відновленні економічних відносин із Росією, зокрема — в укладанні угод на десятки мільярдів доларів. Для цього йому потрібно завершити війну. І, судячи з усього, він готовий до поступок: зокрема, Білий дім навіть розглядав можливість визнання Криму російським — вимогу, яку ще з 2014 року відкидали всі попередні адміністрації США, включно з першою каденцією самого Трампа.
Однак обіцяний Трампом "мир" поки що не настав. І сам президент, схоже, втрачає терпіння: 26 квітня у соцмережах він заявив, що починає сумніватися в щирості Путіна — "Можливо, він і не хоче припиняти війну, а просто водить мене за ніс".
Тим часом Кремль, за словами експертки Карнеґі Тетяни Станової, прагне лише одного — "стати другом Трампу".
Цікаво, що й сам Путін перейняв деякі наративи Трампа: зокрема, підтримав його територіальні претензії до Ґренландії та поширив необґрунтовані звинувачення у фальсифікації виборів 2020 року, які програв Джо Байдену. У січні, невдовзі після інавгурації Трампа, Путін в інтерв’ю російському телебаченню заявив: "Не можу не погодитися — якби його перемога у 2020-му не була вкрадена, можливо, й війни в Україні не було б".
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про рейтинг Трампа і його дружини.
Новини