Переговори між США та Україною знову наближаються до глухого кута: деталі

За інформацією Reuters, прорив у переговорах між США та Україною щодо доступу до надр малоймовірний

Практично немає шансів, що переговори між українськими та американськими чиновниками щодо доступу США до українських родовищ корисних копалин можуть нарешті пройти успішно. У ході недавніх консультацій відбулися практично не було надії на досягнення хоч якогось прориву. Про це повідомляє агентство Reuters, з посиланням на інформоване джерело, а також представника Міністерства фінансів США.

Джерело зазначає, що атмосфера була "дуже антагоністичною", а відтак – вагомий прогрес у переговорах на поточному етапі виглядає малоймовірним.

За словами співрозмовника, особливу напругу викликав останній проект пропозиції адміністрації Трампа, який значно більш "експансивний" та "максималістський" порівняно з початковою версією.

В останньому варіанті угоди йдеться про те, що США отримають пріоритетний доступ до українських надр, а весь дохід – як державних, так і приватних компаній – має спрямовуватись до спільного інвестиційного фонду.

При цьому, незважаючи на постійні нагадування української сторони, угода не містить жодних гарантій безпеки для України. Тим самим воно втрачає будь-який сенс для Києва.

"За словами джерела, один із "прихованих пунктів" знайдених у проекті – вимога, щоб американська Міжнародна фінансова корпорація розвитку (DFC) взяла під контроль газопровід "Газпрому", який проходить через територію України до Європи", – йдеться у публікації.

Коментар представника Міністерства фінансів США найкраще відображає результат переговорів, який можна назвати порожнім. Він назвав їх "технічними за своєю природою".

Читайте також на порталі "Коментарі" - Адміністрація президента США Дональда Трампа висунула Україні нову версію угоди про доступ до природних ресурсів, яка передбачає повне повернення наданої допомоги без гарантій безпеки. Цей документ може стати елементом ширшого переговорного процесу щодо майбутніх відносин між Києвом та Вашингтоном.