Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Китай наздогнав США. Тож завдання американської зовнішньої політики, як цьому протистояти, насправді не таке легке, як може здатися на перший погляд. Адже Китай претендує на позицію світового гегемона, зайняту нині Америкою. Перший крок до цього – китайська експансія у Південно-Східній Азії, успіх якої означає початок незворотного занепаду Америки й піднесення Китаю на першу сходинку. Таку думку висловив український підприємець, публіцист, викладач і громадський діяч Валерій Пекар.
Китай та США. Фото: з відкритих джерел
Експерт зазначає, Китай живиться російськими ресурсами та тішиться одноосібним правом власності на росію. Відірвати росію від Китаю не вдається. Більше того, залежність росії посилюється, і це загроза для США.
Він додає, тому не потрібно звинувачувати американців у нерішучості. На кону доля світу загалом й Америки зокрема. Тут потрібна обережність і виваженість.
Що ж до того, що робити Україні, то експерт радить показати американцям третій шлях, який вже бачать окремі європейці: деколонізація, деімперіалізація росії. Завдання надзвичайно складне.
Читайте також на порталі "Коментарі" — глава української держави Володимир Зеленський дав зрозуміти, що питання територій обговорюватиме з російським диктатором Володимиром Путіним. Про це Зеленський заявив на брифінгу у Вашингтоні.
Український лідер зазначив, що "трохи сперечався" із відсотком окупованих територій, який був зафіксований на карті, представленій американськими партнерами на зустрічі у Білому домі. При цьому глава держави повторив, що у нього не було суперечок із Трампом, а була "хороша тепла предметна розмова".