США вирішили покарати Китай за допомогу Росії: про що йдеться
Байден підпише наказ, що обмежує інвестиції США у технології в Китаї, до середини серпня
Президент США Джо Байден планує до середини серпня підписати указ про обмеження критичних інвестицій США у технології у Китаї. Як передає портал "Коментарі", про це повідомляє "Bloomberg" із посиланням на джерела, знайомі з внутрішніми обговореннями.
Зазначається, що обмеження будуть зосереджені на напівпровідниках, штучному інтелекті та квантових обчисленнях. Це не вплине на існуючі інвестиції та заборонить лише певні транзакції. Інші угоди мають бути розкриті урядом.
Обмеження набудуть чинності лише наступного року, а їх обсяг буде визначений у процесі нормотворчості, включаючи період коментарів, щоб заінтересовані сторони могли оцінити остаточну версію.
Читайте також на порталі "Коментарі" - майже через півтора року повномасштабної російсько-української війни Китайська Народна Республіка (КНР) продовжує грати в нейтральність. І навіть нещодавній російський ракетний удар по Одесі, в ході якого постраждало, зокрема генеральне консульство Китаю, не особливо змінив позицію Пекіна. Як і вихід РФ із зернової угоди, який у п'ятницю, 21 липня, обговорювався на засіданні Ради безпеки ООН. У ході свого виступу заступник посла Китаю в ООН Дай Бінг лише чергово закликав сторони "йти назустріч один одному", нагадавши про вимоги РФ щодо поновлення дії цієї угоди. Тим часом радник президента Франції Еммануель Бонн заявив, що Захід має низку доказів, що підтверджують, що Китай передає Росії певну допомогу (технології подвійного призначення та нелетальну військову допомогу, таку як шоломи та броня) для війни проти України. Про що говорять китайські ігри довкола російсько-української війни? Чи змінилося щось за останні рік-півтора? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Також видання "Коментарі" повідомляло – яку тактику щодо РФ вибрав Китай – чи може статися ще більше зближення.