США знову допомагають Росії: з яким рішенням затягують і до чого це вже приводить

США дають час Росії відвести літаки із зони ураження далекобійними ракетами

Керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук наголосив на важливості мати не лише дозволи на використання західної зброї для ударів по території Росії, але й саму зброю, про це він заявив в ефірі телеканалу "Еспресо".

"Концептуально важливо мати не лише дозволи на застосування зброї, а й саму зброю. Це два компоненти одного процесу. Без зброї та достатньої кількості засобів ураження списки російських цілей не мають сенсу, адже цілі є, а чим їх уражати - ні. Те ж саме стосується й дозволів на ураження", - зауважив Лакійчук.

За словами експерта, поки Україна очікує на дозвіл від США на ураження російських аеродромів у зоні дії ракет ATACMS, росіяни поступово перекидають свої літаки на більш віддалені летовища, поза межами цієї зони. Як каже Лакійчук, такі дії РФ з одного боку грають на користь Україні, адже ворог матиме менше можливостей.

"Але ми вже могли б убезпечити наші тилові позиції та передній край від російських КАБів. Росіяни вже передбачають, що такі дозволи на використання далекобійної зброї будуть. Американці, як навмисне, тягнуть, щоб росіяни перемістилися з цих цілей", - наголосив Лакійчук.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у суспільстві в Америці запиту на участь у великій війні немає, більше того, ця тема є дуже непопулярною. Тому з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну адміністрація США вирішувала дві задачі: допомогти Україні і уникнути прямого зіткнення між Росією та США, що могло призвести до глобальної катастрофи. Цей ризик реальним вважає багато хто в США. І не дарма Трамп і Ко цим лякають виборця, додав Богданов.