The Economist пояснив, чому загроза Трампа жорстких санкцій проти Росії виявилася блефом

The Economist пише про те, що інвестори не вірять у погрози Трампа запровадити жорсткі санкції проти Росії

За останні півроку президент США Дональд Трамп часто переглядав свої позиції в українському питанні. Таке політичне метання розчиняє довіру інвесторів до його слів. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише видання The Economist.

ЗМІ зазначає, що погрози Дональда Трампа запровадити "суворі" вторинні мита, щоб приструнити Росію, також не виглядають переконливими.

Зазначається, що президент США міг би ввести санкції, які скоротили б експортні доходи Москви, не вплинувши на ціну нафти. Але якби ці санкції були досить суворими, щоб перекрити експорт енергоресурсів Кремля, то нафта злетіла б, викликавши інфляційний шок, який Трамп міг би вважати неприпустимим.

Автори публікації зазначають, що найбільшими покупцями російської нафти є Китай (47%) та Індія (38%). При цьому Дональд Трамп відмовився від повномасштабної торгової війни з Китаєм та веде переговори з Індією. Показово, що інвестори не вірять у ризиковану політику Трампа. Після того, як він погрожував відрізати Росію, ціна на нафту впала.

Хоча слово Трампа мало що означає, Україна та Європа мають скористатися ним, щоб створити механізм, який не потребує щоденних президентських рішень для функціонування.

Читайте також на порталі "Коментарі" - нарешті, ми дочекалися широко анонсованої жорсткої заяви Дональда Трампа щодо Росії та загалом війни в Україні. Президент США зробив низку меседжів, зокрема, щодо постачання Україні такого важливого озброєння, в першу чергу йдеться, звичайно, про системи Ратріот і ракети до них. Але найбільше зацікавила фраза про 50 днів для Путіна – для підписання мирної угоди. Така заява Трампа на тлі ескалації з боку Росії та прагнення змусити Україну капітулювати – це зрада чи перемога? Видання "Коментарі" розбиралося у цій темі, зібравши думки експертів.