Трамп готовий вдарити по найбільш відданому союзнику РФ: подробиці

Трамп одразу після інавгурації почне рішучі дії на міжнародному фронті

20 січня в США відбудеться інавгурація Дональда Трампа, який одразу після неї зосередиться на зміцненні міжнародної політики, зокрема через тиск на ключових союзників Росії, відзначив в ефірі 24 каналу ізраїльський журналіст Цві Зільбер. На його думку, саме Іран може стати центральною мішенню у стратегії новообраного президента США. Він наголосив, що режим в Ірані може зазнати краху, як це сталося в Сирії. Без іранської підтримки, зокрема військової допомоги, кремлівському диктатору Володимиру Путіну буде значно складніше продовжувати свої війни.

За словами Зільбера, Трамп навряд чи пробачить Іран, адже, за його інформацією, країна причетна до спроб замаху на його життя. Попри готовність співпрацювати з багатьма державами, Трамп залишатиметься жорстким щодо Тегерана.

"Трамп розуміє, що якщо він витягне Іран з цієї антизахідної та "путінсько-китайської" коаліції, то дуже сильно її послабить. Без іранської допомоги Путіну буде важко, адже Іран забезпечує російську армію навіть військовою формою", - підкреслив журналіст.

Окрім того, тиск на Іран може стати важливим елементом переговорної стратегії США у майбутньому діалозі з Росією. Зільбер прогнозує, що після 20 січня світ може стати свідком драматичних подій в Ірані.

"Як розсипався Асад, так й іранський режим може посипатись, адже він не має зовнішнього "даху". Якщо Сирія мала Іран, який діяв через Хезболлу, та Росію, яка зайнята війною в Україні, рухнули дві ноги, на яких тримався сирійський режим", – додав Зільбер.

Окрім того, відомо, що команда Трампа вже розробляє оновлену стратегію "максимального тиску 2.0" на Іран. Зокрема, видання The Wall Street Journal повідомляло, що розглядаються два основні варіанти. Перший – це посилення військової присутності США на Близькому Сході. Такі дії включають збільшення контингенту американських військ, передислокацію літаків і кораблів, а також активізацію продажу сучасної зброї Ізраїлю. Розглядається навіть можливість ударів по ядерних об’єктах Ірану. Другий - поєднання жорстких фінансових санкцій із загрозою військових дій. Такий підхід може змусити Іран піти на дипломатичні поступки.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін почав вважати Трампа слабаком.