Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Одразу після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США кремлівський диктатор Володимир Путін був явно розгубленим, відзначає політолог Вадим Денисенко. Втім, за його словами, через місяць у поведінці Путіна відбулися разючі зміни, він почав випромінювати впевненість і навіть перейшов у контрнаступ.
Володимир Путін
За його словами, в цьому контексті, важливо розуміти, що провокація росіян із перерізанням електричного кабелю в Балтійському морі — це одночасно і пробна куля, і спроба підняти ставки. Якщо після цього не наступить реакції зі сторони США та ЄС, вважає Денисенко, то Путін впевниться, що тіньовому флоту нічого не буде загрожувати.
Окрім того, він нагадав, що перш ніж перейти в нинішній контрнаступ, Росія провела консультації з Китаєм і отримала мовчазну згоду на дві базові речі: Пекін як мінімум в першій половині 2025 року не перекриє потік товарів подвійного підпорядкування і не задушить в обіймах КНДР щодо підтримки Росії.
За словами Денисенка, окремо треба звернути увагу на те, що заяви Трампа про Канаду, як 51 штат, Панамський канал і купівлю Гренландії — це частина торгової війни з Китаєм. В розумінні Трампа — всі ці території є частиною "заднього двору США" і там точно не місце Китаю.
На його думку, позиція Путіна багато в чому утопічна, проте варто памʼятати про кілька важливих аспектів. Як каже експерт, Путін вийде на переговори з ідеєю фінського сценарію (Україна відмовляється офіційно від частини територій) і на першому етапі (січень – лютий), як мінімум, буде відмовлятися від будь-яких інших пропозицій. І саме тому, американці поки не поспішають зі стартом цих самих переговорів, вважає політолог. Окрім того, на його думку, США навряд чи в цей період зменшуватимуть допомогу Україні.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, за яким сценарієм Росія хоче завершити війну в Україні.
Новини