Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Адміністрація президента Дональда Трампа опрацювала плани використання до $250 мільйонів, спочатку призначених для зовнішньої допомоги, на фінансування повернення людей із зон активних бойових дій, включаючи приблизно 700 тисяч українських і гаїтянських мігрантів, які прибули до США, рятуючись від тривалого насильства у своїх країнах. Про це повідомляє The Washington Post.
Дональд Трамп (фото з відкритих джерел)
Видання зазначає, що пропозиція, яка раніше не розголошувалася, була підготовлена ще до оприлюднення заяви Міністерства внутрішньої безпеки від 5 травня. У ній йшлося про те, що мігранти, які погодяться на "добровільну депортацію", зможуть отримати від уряду США одноразову виплату у розмірі $1000.
Хоча в минулому інші адміністрації також фінансували добровільне повернення мігрантів, запропонований Трампом план вирізняється тим, що передбачає повернення людей із найбільш небезпечних регіонів світу, та водночас оминає Міжнародну організацію з міграції (МОМ), яка зазвичай займається такими процесами. Ця ініціатива також узгоджується з прагненням адміністрації різко скоротити витрати на міжнародну допомогу, включаючи ліквідацію USAID і скасування 80% її програм, серед яких і ті, що стосуються України, Гаїті та інших кризових країн.
Крім українських і гаїтянських громадян, у документах згадуються також афганці, сирійці, палестинці, єменці, суданці та лівійці. У них вказано, що МОМ виступає проти повернення людей у ці регіони. Коментар від МОМ видання не отримало.
У документах, позначених як "попередні до прийняття рішень", речниця Міністерства внутрішньої безпеки Тріша Маклафлін підтвердила їхню справжність, підкресливши при цьому, що документи є застарілими. Проте минулого тижня Мінбезпеки США разом із Державним департаментом підписали угоду, в якій детально викладено механізм такого повернення, що охоплює $250 мільйонів іноземної допомоги, хоча у ній не згадується жодна конкретна національність.
За адміністрації Байдена українцям і гаїтянам було надано тимчасовий захищений статус, що дозволяє їм залишатися у США, якщо повернення додому є небезпечним. Як зазначено в документах, які переглянув The Post, процес добровільної депортації може охопити понад 200 тисяч українців і приблизно 500 тисяч гаїтян.
Українці отримали тимчасовий статус захисту у 2022 році після початку повномасштабного вторгнення Росії. Гаїтянам такий статус надавався ще у 2010 році після катастрофічного землетрусу та неодноразово подовжувався у зв’язку з постійною нестабільністю в країні.
Маклафлін наголосила, що міністр внутрішньої безпеки Крісті Л. Ноем ще не прийняла остаточне рішення щодо подальшого надання або скасування тимчасового статусу для громадян України чи Гаїті.
У своїй заяві Держдеп підтвердив співпрацю з Мінбезпеки з метою реалізації програми підтримки, яка включає фінансові стимули та допомогу в подорожах для тих мігрантів, які погодяться залишити територію США. Водночас представники не надали коментарів щодо конкретних груп, включаючи українців і гаїтян.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Трамп поставив перед фактом Зеленського, а не Путіна. Президент США Дональд Трамп вважає, що Україна готова до припинення вогню, проте йому потрібен час, щоб оцінити зусилля Києва для досягнення цієї мети.
Новини