Трамп хоче залишити американців без Різдва: про що йдеться
Трампа уже звинуватили в тому, що він позбавляє американців Різдва, бо штучні ялинки, гірлянди і декор тепер будуть в дефіциті
Цього року американцям, ймовірно, доведеться платити значно більше за штучні ялинки та інші святкові декорації — і це ще за умови, що вони взагалі будуть доступні у продажу.
Китайські виробники, які традиційно забезпечують США левовою часткою новорічного декору, попереджають: через нові тарифи, запроваджені адміністрацією Дональда Трампа, американські замовлення майже повністю зникли. Це може призвести до дефіциту прикрас і серйозного удару як по виробниках, так і по споживачах.
Відомо, що американський ринок майже повністю залежить від імпорту різдвяних прикрас із Китаю — понад 87% таких товарів на суму близько $4 млрд надходить саме звідти. Водночас для китайських фабрик США є головним ринком збуту: туди постачається половина всієї їхньої продукції.
На іншому кінці провінції, у місті Шаосін, фабрика Лю Суна вже переорієнтовується на ринки Росії, Європи та Південно-Східної Азії — разом вони становлять 75% його експорту. "Звісно, ми хвилюємося через зменшення обсягів із США. Але ми все одно виграємо цю торговельну війну", — заявив він.
А от Джессіка Го, яка також керує фабрикою в Цзіньхуа, отримала ще тривожніші новини: великий американський замовник призупинив контракт на 3 мільйони юанів ($408 тисяч), хоча вона вже вклала 400 тисяч у матеріали. Вона побоюється, що замовлення скасують повністю.
До речі, найбільшим після Китаю експортером таких товарів до США є Камбоджа, але на її продукцію нещодавно також було накладено 49% мит.
Виробництво штучних ялинок у самих США, чого добивається адміністрація Трампа, наразі є нереальним. "У нас немає ні необхідних технологій, ні виробничих потужностей, ні робочої сили", — заявила виконавча директорка Асоціації штучних ялинок США Джеймі Ворнер.
За її словами, 80% різдвяних ялинок у США — штучні, і більшість із них — з вбудованими гірляндами — виготовляються виключно в Китаї.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, як в Китаї планують відповісти на мита Трампа.