У США поліцейський помилково застрелив афроамериканця

Через деякий час близько 500 людей зібралися біля поліцейського управління міста

Офіцер поліції Міннесоти хотів застосувати електрошокер, але замість цього вистрілив з пістолета. Подробиці інциденту розповів начальник поліції Бруклінського центру Тім Геннон.

"Співробітники поліції зупинили його автомобіль через порушення правил дорожнього руху. В ході огляду поліцейські встановили, що раніше було видано ордер на арешт Даунт Райта. Райт вийшов з машини, але потім повернувся. Судячи з відеозапису, Райт намагався піти. Потім чути крик офіцера: "Електрошокер! Електрошокер! Електрошокер! "Але потім стріляє з пістолета - НЕ електрошокера - в Райта. "Чорт!"- кричить офіцер, -"Я застрелив його", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, стрілянина була "випадковим пострілом, який привів до трагічної загибелі містера Райта".

Через деякий час близько 500 людей зібралися біля поліцейського управління міста. Вони відмовилися розходитися, відбулися зіткнення з поліцейськими. Для розгону учасників акції поліцейські використовували сльозогінний газ і гумові кулі.

Нагадаємо, президент США Джо Байден представив заходи, які посилюють регулювання у сфері обігу зброї. Чи зможе нова адміністрація, яка хоче заборонити штурмову зброю і магазини високої місткості, подолати опір збройового лобі? Наскільки гостро стоїть в США питання зберігання і носіння зброї? "Коментарі" розбиралися в ситуації разом з експертами.

Директор Міжнародного інституту політичної філософії Віктор Савінов звертає увагу, що відомий вислів "Бог створив людей сильними і слабкими. Семюел Кольт зробив їх рівними", а також ще один варіантів цієї фрази "Авраам Лінкольн дав людям свободу, а полковник Кольт зрівняв їх шанси" - втратило актуальність. "Цей принцип давно не працює. Зв'язно зі зміною за останній півтора століття системи взаємовідносин в суспільстві, з появою глобальних трендів - таких як тероризм, екстремізм. З появою радикальних ідеологій. І створенням наддержавних інституцій, як правило - або радикальних, або терористичних", - пояснює Віктор Савінов.