Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
У команді президента США Дональда Трампа немає єдиної позиції щодо того, як змусити Росію піти на переговори щодо України.
Володимир Путін (фото з відкритих джерел)
За інформацією NBC News, радник із національної безпеки Майк Вальц та спецпредставник з України Кіт Келлог наполягають на посиленні тиску на Москву, щоб змусити Путіна піти у відставку. Водночас частина адміністрації виступає за скорочення фінансової та військової допомоги Києву, що, на думку критиків, фактично означатиме ослаблення України та поступки Росії.
Віцепрезидент Джей Ді Венс раніше відкрито висловлював скептицизм щодо підтримки Києва.
Після вступу на посаду Трамп запропонував кілька варіантів тиску на Росію. Зокрема, він пригрозив запровадити нові мита, санкції та податки на імпорт російських товарів, якщо Путін не погодиться на переговори. Проте цей підхід має обмежений вплив, оскільки після 2022 року обсяг торгівлі між США та РФ суттєво скоротився. Минулого року імпорт російських товарів до США склав лише 2,9 мільярда доларів порівняно з 30 мільярдами у 2021 році.
Ще одним можливим інструментом тиску розглядається використання заморожених активів РФ на суму 300 мільярдів доларів, що зберігаються в європейських та американських банках. Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор вважає, що ці кошти можуть бути спрямовані на фінансування українського уряду та постачання зброї.
Попри занепокоєння щодо можливої зміни курсу США, деякі офіційні особи вважають, що Трамп поступово усвідомлює необхідність жорсткішої політики щодо Москви.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що план Трампа для завершення війни в Україні готові презентувати. Стратегію президента США Дональда Трампа щодо завершення війни Росії проти України, ймовірно, представлять на Мюнхенській конференції з безпеки, яка відбудеться з 14 до 16 лютого. Презентацію проведе спеціальний представник Трампа у питаннях війни в Україні Кіт Келлог.
Він також наголосив, що планує зустрічі із союзниками США, які готові співпрацювати у цьому напрямку. Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що у Вашингтоні обговорюють можливий сценарій завершення війни. Однак наразі це лише початковий варіант пропозиції, який потребуватиме подальшого доопрацювання.
Новини