Головна Новини Світ Азія Цей крихітний японський острів готується до вторгнення Китаю
commentss НОВИНИ Всі новини

Цей крихітний японський острів готується до вторгнення Китаю

Влада Японії уже обговорила шляхи евакуації мешканців Йонаґуні у разі загрози з боку Китаю

сьогодні, 11:07
Поділіться публікацією:

На острові Йонаґуні, розташованому всього за 100 кілометрів від Тайваню, мешканці щодня спостерігають у далечині гірські вершини сусідньої держави, що мовчки нагадують про можливу загрозу. Тут, на самому заході Японії, загроза конфлікту з Китаєм відчувається не як теорія, а як цілком реальна небезпека, повідомляє Іndependent.

Цей крихітний японський острів готується до вторгнення Китаю

Остров Йонагуні

Пекін усе частіше демонструє рішучість повернути Тайвань під свій контроль, не виключаючи силового сценарію. Японія ж, остерігаючись повторення українського сценарію в Східній Азії, почала масштабне переозброєння — уряд планує подвоїти оборонний бюджет до 2027 року.

Йонаґуні, відомий як курорт і домівка диких коней, став передовим форпостом японських сил самооборони. На острові проживає лише 1700 людей, але з 2016 року тут діє військова база, де служать близько 250 військових. Останнім часом тут регулярно проводяться тренування з евакуації у разі можливого вторгнення на Тайвань. Наприкінці минулого року на спільних навчаннях із США військові відпрацьовували транспортування "поранених" на американських літаках.

До острова приїжджали чиновники з Окінави, щоб обговорити з місцевими жителями деталі евакуації. Йонаґуні не має власної лікарні, тож у разі нападу мешканців планують переправити на більші острови.

Хоча частина місцевих схвально ставиться до посилення захисту, інші побоюються, що військова присутність робить їх ціллю. Неспокій у серцях людей викликають і новини з Тайванської протоки: лише минулого року Китай здійснив понад 3000 військових вильотів у регіоні.

На тлі таких подій Японія поступово змінює своє ставлення до оборони. У країні зростає підтримка реформ, які ще кілька років тому здавалися неможливими: закупівля дронів, модернізація флоту винищувачів, розробка нових озброєнь спільно з Британією та Італією.

Та попри це, участь Японії в активних бойових діях досі вважається табу. Навіть у разі повномасштабного вторгнення Китаю на Тайвань, Японія, ймовірно, обмежиться логістичною підтримкою союзників, зокрема США.

І хоча новий прем’єр Ішіба обіцяє зміцнення обороноздатності, багато японців, зокрема й пережили атомні бомбардування, вважають такий курс зрадою післявоєнного пацифізму, закладеного в Конституції.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав навіщо Китай захоплює рифи.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини