Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
За інформацією західних медіа, "берегова охорона" Китаю зайняла і "підтвердила суверенітет" Пекіна над "островом" Сенді Кей у Південно-Китайському морі поблизу "найбільшої військово-морської бази Філіппін" на острові Титу в спірному архіпелазі Спратлі.
Китай захопив риф
Як розповів політолог Олексій Копитько, Сенді Кей – це риф, шматок піску в океані, площею 300 кв. Навіть в офіційній інтерпретації китайців: грізні морські сторожі висадилися туди, зібрали сміття – гілки, пластикові пляшки, розтягнули прапор та пішли. Бо поки що робити там немаэ що, зазначив експерт.
При цьому відомо, що захоплений острів знаходиться лише за 8 км від філіппінської бази на острові Тіту.
Водночас, Копитько нагадав, що 10 років тому китайці захопили великий Субі-риф, який Маніла вважає своїм. Також Пекін забрав собі риф Fiery Cross Reef. Він знаходиться за 200 км на південний захід від Субі-рифу
За його словами, висаджування китайців на будь-якому рифі, на будь-якій скелі лякає тим, що відбувається далі. Експерт додав, що китайці намивають на рифі острів і будують там військові бази.
При цьому він додав, що китайці довго придивлялися до цих рифів, але різко активізувалися з захопленням у 2014 році.
Також Копитько звернув увагу на те, що 21 квітня США та Філіппіни розпочали щорічні великі військово-морські навчання Balikatan поблизу Тайваню. З "повномасштабним сценарієм".
За даними китайських ЗМІ, висадка на риф відбулася "у середині квітня", тобто нібито до навчань, а запустили інформацію у четвер. Тобто, каже Копитько, йдеться про "підготовку з метою тролінгу".
Актуальним приводом для тролінгу є заява глави Пентагону Піта Гегсета про те, що основним завданням США є стримування Китаю в АТР. Він буквально сказав: ні США, ні Китай не хочуть війни, але Китай здійснює "повзучу" інтервенцію у регіоні. Вашингтон має намір її блокувати, вселяючи впевненість у союзників.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , що у Пентагоні приголомшили заявою про війну з Китаєм.
Новини