Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган має намір виступити з "посланням щодо Північного Кіпру", яке торкнеться весь світ. Він зробить це в ході візиту до самопроголошеної "Турецької республіки Північного Кіпру" (ТРПК).
Реджеп Тайїп Ердоган - фото з відкритих джерел
Чого саме може стосуватися послання? Що має на увазі Ердоган під словами "торкнеться всього світу"? Чи зачепить це Україну? На ці питання виданню "Коментарі" відповів професор в МАУП (Міжрегіональна Академія Управлінням Персоналу), директор Київського інституту мирних досліджень Андрій Мішин.
"Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, швидше за все, запропонує майбутній розвиток острова на основі двох держав. Що відразу ж викличе протест Нікосії, Франції, Італії, Греції, інших європейських держав і всього Євросоюзу. Ердоган для них — непередбачуваний партнер, який зазіхає на енергоресурси , розташовані в Східному Середземномор'ї. Тобто перспектив вирішення конфлікту на основі послання світу Ердогана в середньостроковій перспективі немає. Однак у Туреччині є негласні домовленості з Великобританією. Лондон володіє двома потужними базами на Кіпрі — Дікель і Акротірі", — відзначає Андрій Мішин.
На думку політолога, мова зараз йде про збільшені інтереси на основі силового й економічного посилення Великобританії, Туреччини та її протекторату — Північного Кіпру в Східному Середземномор'ї вперше за майже сорок років після військової окупації Турецькою Республікою північній частині острова Кіпр в 1974 році.
Андрій Мішин вважає, що для України це неприємний факт через аналогію з військовою окупацією Росією Криму та частини Донбасу.
"Росія буде використовувати прецедент максимально, Ердоган ще більш буде пов'язаний з Путіним. У цілому ситуація в світі, навколо України зокрема, загострюється", — резюмує експерт.
Раніше портал "Коментарі" писав, про що говорить реакція Туреччини на кризу в Ізраїлі.
Новини