Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
В Індонезії створили музей із пластику. Ідея належить екологам, що таким чином намагаються привернути увагу до необхідності відмови від одноразового посуду та пет-пляшок. Про це повідомляє Reuters.
В Індонезії створили унікальний музей, фото Reuters
Наразі в океанах та морях все більше пластикових відходів, що забруднюють біосистему, шкодять рибам та морським тваринам.
У місті Гресік, що на острові Ява, відкрили виставку просто неба. Пластик для музею збирали три місяці. Загалом на виставці представлено понад 10 000 пластикових відходів — пляшок, пакетів, мішків, упаковками з товарів. Це сміття було зібрано з річок та пляжів.
У центрі музею встановлена статуя богині, яку шанують мешканці острова. Статую вдягнули в "одяг" з пластикових упаковок продуктів та товарів.
Індонезія посідає 2 місце за об'ємом пластику, який потрапляє в море та річки. На першому місці за обсягом сміття, яке потрапляє в океан та моря — Китай. Саме одноразовий пластик важко переробляється та розкладатиметься сотні років, а от накопичується дуже швидко.
Музей відкрили у вересні, його відвідали вже 400 людей. Багато хто, переглянувши експозиції, змінює своє ставлення до пет-пляшок та пакетів. Музей тепер популярна фотозона для туристів та місцевих.
Майже половину пластику, що надходить в океан, викидають мешканці Філіппін, В’єтнаму та ще чотирьох країн. Поки що регулювання упаковок з пластику в Індонезії дало неоднозначні результати.
Як повідомляв портал "Коментарі", в річках і морях в Україні зустрічаються пластиковий посуд, серветки, маски. Зокрема, після звернення президента Румунії Клауса Йоганніса до українського президента Володимира Зеленського щодо забруднення річки Тиси, виявили здебільшого пластикові пляшки, але й було багато іншого пластикового сміття пакети, серветки, тощо.
Новини