Головна Новини Світ Азія Не все так просто: стала відома несподівана мета ударів Індії по Пакистану
commentss НОВИНИ Всі новини

Не все так просто: стала відома несподівана мета ударів Індії по Пакистану

Пакистан з Китаєм мають інфраструктурні проекти, які якраз знаходяться в зоні ударів Індії

сьогодні, 12:05
Поділіться публікацією:

Між двома ядерними державами Індією та Пакистаном розпочався конфлікт. І зараз, як каже політолог Олексій Копитько, весь світ дивиться не на парад кремлівського диктатора Володимира Путіна, а на те, як буде вирішено цей конфлікт.

Не все так просто: стала відома несподівана мета ударів Індії по Пакистану

Індія і Пакистан

"Червоною ниткою оцінок у всьому світі є констатація, що конфлікт тримається в рамках через володіння ядерною зброєю. І як висновок відбувається реанімація ядерної зброї як зброї стримування. Отже, треба прагнути її отримати за будь-яку ціну", — каже експерт.

При цьому він підкреслив, що реакція з боку Індії відразу виглядала надмірною, одночасно були призначені винні та запущена військова машина. Настільки сильно, що навіть США були змушені озвучити де-факто пропакистанську позицію – про необхідність розслідування.

"Напевно, цьому можуть бути якісь внутрішньополітичні обґрунтування для Делі. Але для зовнішнього світу на поверхню було витягнуто факт: усі інфраструктурні проекти Китаю та Пакистану знаходяться за 70-80 км від індійської території", — каже Копитько.

На його думку, становище ускладнюється тим, що частину місцевості в горах, які вважає Індія спірною/своєю, Пакистан передав Китаю. І вся логістика щодо сухопутного Китайсько-Пакистанського економічного коридору може опинитися під загрозою. Модель ми зараз бачимо: теракт із жертвами – ескалація, наголосив аналітик.

Однак, наголошує Копитько, у різних виданнях, які висвітлюють теми оборони та безпеки, з'являється висновок: Пакистан у конфлікті показав себе більш переконливо. Де-факто китайською зброєю було збито кілька індійських літаків без виразного обґрунтування – заради чого їх у принципі піднімали.

Як каже експерт, це зараз головний ризик: якщо в Делі вважають, що за підсумками двох раундів виглядають погано, може розпочатися новий виток.

"Для нас це важливо як мінімум у двох аспектах. Як те, що відбувається, вплине на бажання Індії закуповувати російську нафту? Як це вплине на світовий ринок озброєнь? За такого масштабу конфліктуючих сторін жодних звичайних озброєнь не вистачить. Індія та Пакистан явно будуть зацікавлені в освоєнні досвіду сучасної війни з масовими недорогими рішеннями", — наголосив Копитько.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , що Індія та Пакистан обмінялися ракетними ударами, тривалість боїв склала більше години .




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини