Головна Новини Світ Азія Перша країна у світі отримала статус "суперстарого суспільства"
commentss НОВИНИ Всі новини

Перша країна у світі отримала статус "суперстарого суспільства"

У Південній Кореї спостерігається демографічна криза. Кожен п'ятий житель країни має вік понад 65 років.

25 грудня 2024, 16:50
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Південна Корея офіційно стала першою у світі країною, яку Організація Об’єднаних Націй класифікувала як "суперстаре суспільство". Згідно з даними Міністерства внутрішніх справ і безпеки країни, кількість людей віком 65 років і старше становить понад 20% від загальної чисельності населення, яка налічує 51 мільйон людей.

Перша країна у світі отримала статус "суперстарого суспільства"

Демографічна криза у Південній Кореї. Фото: AFP

ООН має спеціальну класифікацію, яка визначає країни з понад 7% населення віком від 65 років як "суспільство старіння", з понад 14% — як "суспільство похилого віку", а з понад 20% — як "суперстаре суспільство".  

Саме в останню категорію потрапила Південна Корея. У 2024 році у Південній Кореї проживає понад 10 мільйонів людей старші 65 років, що робить її лідером серед країн з високою часткою літніх людей. Наприклад, в Україні кількість громадян віком від 60 років становлять 4,6%  за підрахунками 2021 року.

Такий демографічний зсув є результатом кількох факторів, серед яких низький рівень народжуваності, який у 2023 році впав до рекордно низької позначки — 0,72 дитини на одну жінку (в Україні 1,26), тоді як для підтримання стабільного населення цей показник має становити 2,1.  

Південна Корея, як і багато інших розвинених країн має старіюче суспільство, однак європейські країни компенсують демографічну кризу завдяки міграції населення. У Південній Кореї, як і в Японії та Китаї, масова імміграція залишається обмеженою. 

Уряд Кореї намагався боротись з демографічною кризою в країні, зокрема було витрачено понад 200 мільярдів доларів на програми, спрямовані на підвищення рівня народжуваності, зокрема на грошові виплати для батьків, оплачуванні відпустки для догляду за дитиною, а також заохочення чоловіків брати участь у догляді дитини. Однак вони не принесли очікуваних результатів.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що українці назвали найкращі варіанти, що може зробити держава для подолання демографічної кризи в Україні. 

Також "Коментарі" писали, що демографиня зробила новий невтішний прогноз на майбутнє України.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини