Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
У норвезькому Осло розпочалися переговори з талібами щодо ситуації в Афганістані. Це перша їх зустріч із західними чиновниками у Європі після захоплення влади в Афганістані у серпні 2021 року.
Таліби - фото з відкритих джерел
До чого можуть домовитись? Що можна сказати про ситуацію в Афганістані після виходу звідти США та союзників? На ці запитання порталу "Коментарі" відповіли експерти.
Експерт із міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілія Куса звертає увагу, що це не перші переговори талібів із колективним Заходом.
На його думку, ці переговори у стратегічній перспективі мають призвести до нормалізації відносин талібського Афганістану з країнами Заходу.
Викладач Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка, кандидат політичних наук Олександр Мішин зазначає, що переговори в Осло представників тимчасового уряду Ісламського Емірату Афганістан з офіційними особами країн Заходу триватимуть три дні – за посередництва норвезької сторони. І по суті їх можна вважати першим таким офіційним контактом.
За словами Олександра Мішина, раніше з талібами вже встановили контакти Пакистан, Іран, Китай, арабські країни та Росія.
Після зустрічі чиновників "Талібан" і представниками афганської діаспори було прийнято спільну заяву, продовжує Олександр Мішин. У ньому сказано, що Афганістан є спільною батьківщиною для всіх афганців. Отже, всім афганцям необхідно працювати спільно для безпеки країни, а також її політичного й економічного процвітання. Це обнадійливий сигнал, впевнений експерт.
"Норвезька сторона акцентує, що кількість державних шкіл для дівчаток і жінок старших за 12 років різко скоротилася за талібів, – зазначає Олександр Мішин. – Відбуваються постійні масові демонстрації протесту жінок, можливості яких брати участь у суспільстві залишаються невизначеними. Щоб притягати "Талібан" до відповідальності за це, Захід прагне налагодити діалог. Якщо таліби погодяться виконувати наявні міжнародні зобов'язання країни, дотримуватися прав людини, особливо вразливих категорій, таких як жінки та діти, будуть працювати над ліквідацією ризику використання афганської території як розсадника терористичної загрози, тоді Захід піде назустріч і надасть Афганістану необхідну допомогу. Афганці залишаються заручниками установок "Талібан". І якщо лідери руху не підуть на поступки, це означатиме провал переговорів в Осло та породить тяжкі наслідки для країни".
Раніше на порталі "Коментарі" – в Афганістані стався потужний землетрус: щонайменше 22 особи загинули.
Новини