Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Письмовий ієрогліф, який викликає в пам'яті все, чого в Японії закликали уникати в цьому році — натовпу, замкнутого простору і тісного контакту з іншими людьми — був визнаний головним лінгвістичним символом країни в 2020 році. Хоча кількість нових випадків зараження недавно досягла рекордного рівня, в Японії спостерігалася відносно невеликий спалах коронавіруса в цілому, і ніколи не застосовувалися суворі обмеження, подібні тим, які спостерігаються в інших країнах світу.
ФОТО: РИА Новости
Замість цього жителям настійно рекомендувалося діяти на власний розсуд і уникати ситуацій, описуваних як "mitsu", що означає "щільна, багатолюдна і тісна", щоб обмежити поширення респіраторного захворювання. Заклик до соціального дистанціювання швидко набрав глузливу популярність, а заклик губернатора Токіо надихнув на створення вірусних стрічок манги, техно-реміксів і навіть відеоігор.
Тепер "mitsu" був обраний знаком року в щорічному публічному голосуванні, організованому Японським фондом тестування здібностей кандзі. На це пішло близько 14 відсотків з більш ніж 208 000 голосів. Японські телеканали транслювали подію в прямому ефірі, коли Джейхан Морі, настоятель стародавнього храму Кіємідзу в Кіото, намалював зображення на великій білій панелі просоченим чорнилом пензлем для каліграфії.
Інші претенденти на потрапляння в топ-10 персонажів або ієрогліфів 2020 року було в основному пов'язані з коронавірусом, такими як хвороба, шкода, смерть і мікроби. Головним символом минулого року була "рей", значення якого — "порядок", "гармонія", "краса".
Як повідомляло видання "Коментарі", в Японії провели успішне випробування буксира з дистанційним управлінням.
Новини