Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Російська Федерація звернулася до уряду Індонезії з проханням надати доступ до військово-повітряної бази Манухуа, що розташована на острові Біак у провінції Папуа. Про це повідомляє ABC News. У разі згоди, Кремль планує розмістити там свої бойові літаки.
Фото: 24 Канал
Відстань від Біаку до австралійського міста Дарвін складає приблизно 1200–1300 км, а сама база розташована неподалік стратегічно важливих військових об’єктів США й Австралії, що викликало серйозну стурбованість у Канберрі.
Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе вже заявив, що уряд Австралії очікує чіткої позиції від Джакарти, підкресливши: країна виступає проти посилення російського військового впливу в Індо-Тихоокеанському регіоні. Цю інформацію підтвердив і міністр оборони Австралії.
Зі свого боку, глава оборонного відомства Індонезії заспокоїв союзників, запевнивши, що військової присутності РФ у Папуа не буде дозволено.
Попри це, експерти звертають увагу на зміни у зовнішній політиці Індонезії після перемоги на президентських виборах Прабово Субіанто. У 2024 році він відвідав Москву, де назвав Росію "великим другом" та наголосив на намірах посилити оборонне співробітництво. Вже у листопаді того ж року Індонезія та Росія провели спільні військово-морські навчання, а в лютому 2025 року Джакарта приймала секретаря Ради безпеки РФ Сергія Шойгу.
Попри дипломатичне зближення, остаточне рішення щодо бази поки не ухвалене. Спостерігачі не виключають, що під тиском США, Австралії чи Японії Індонезія відмовить Москві.
Частина аналітиків вбачає у діях Росії підготовку до можливої підтримки Китаю у разі конфлікту з Заходом. Це, на їхню думку, може пояснювати прагнення РФ закріпитися в Тихоокеанському регіоні.
На тлі цих подій зросла напруга й через активність КНР. Так, три китайські військові кораблі нещодавно здійснили маневри навколо Австралії, зокрема заходили у виключну економічну зону країни та проводили стрільби поблизу цивільного повітряного простору.
Портал "Коментарі" писав, що Україна вже отримала західні винищувачі F-16 та Mirage 2000, але ці літаки поки що не використовуються на лінії фронту. Про це заявив військовий експерт та засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний в ефірі Радіо NV.
Новини