Головна Новини Світ Беларусь Чому Україна все ще зберігає дипвідносини з Білоруссю – що може змінитися в майбутньому
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому Україна все ще зберігає дипвідносини з Білоруссю – що може змінитися в майбутньому

Білорусь фактично окупована РФ, але при цьому більшість її громадян не підтримують антиукраїнську риторику режиму Лукашенка

19 квітня 2023, 12:02 comments1717
Поділіться публікацією:

Міністерство закордонних справ України викликало посла України в Республіці Білорусь (РБ) для консультацій через зустріч самопроголошеного президента РБ Лукашенка з ватажком "ДНР" Пушиліним. Чому Україна досі зберігає дипломатичні відносини з Білоруссю, яка, по суті, стала російським васалом? Якими бачите українсько-білоруські відносини в найближчому майбутньому? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Чому Україна все ще зберігає дипвідносини з Білоруссю – що може змінитися в майбутньому

Олександр Лукашенко. Фото: з відкритих джерел

Якби не Росія, білоруси давно змели б Лукашенка

Засновник соціологічної компанії Active Group, політичний експерт Андрій Єрьоменко вважає, що Україна абсолютно правильно робить, не розриваючи відносин з Білоруссю, як це зробила з РФ 24 лютого 2022-го, коли почався широкомасштабний напад росіян на нашу країну.

"Будь-який діалог – краще за його відсутність. Завжди є питання, які важливо обговорити, позиції, які важливо донести (хоч би формально). До того ж війни у нас офіційно немає навіть між Україною та РФ. Воєнний стан є, мобілізація є, обмеження є, газ досі качається, – зазначає експерт. – Що стосується майбутніх відносин Києва та Мінська, вважаю, вони покращуватимуться після нашої перемоги над Росією".

За словами Андрія Єрьоменка, Білорусь фактично окупована РФ. І, на відміну від громадян останньої, які підтримують те, що вони називають "спецоперацією", білоруси переважно мають антивоєнні настрої. І точно не підтримують у цьому сенсі лукашенківський режим, який зумів утриматися 2020-го лише завдяки силовикам та підтримці Кремля.

"Якби не Росія, білоруси давно змели б Лукашенка, – упевнений експерт. – Тому не треба плутати лукашенківський режим (підконтрольний Москві) та білоруський народ. Ті ж білоруські партизани влаштували справжню "рейкову війну", заважаючи просуванню російських сил і засобів на території РБ. Та й недавній удар дроном по російському літаку-розвіднику А-50 у Мачулищах, неподалік Мінська, теж, за деякими даними, справа рук білоруського опору. Чимало громадян РБ воюють в Україні проти росіян. Це все в майбутньому допоможе нам налагодити стосунки після того, як із наших земель вдасться вигнати окупантів. Як тільки звалиться путінський режим (а він неодмінно звалиться, питання лише – як швидко, залежно від успіхів українського контрнаступу), звалиться і лукашенківський (або ж різко змінить риторику, розповідаючи, як страждав під гнітом Кремля і намагався не дати втягнути РБ у війну). Але це не скасує провини білоруських політиків, чиновників, військових, які допомагали російській агресії. Їм точно доведеться відповідати перед судом".

У будь-якому разі, констатує Андрій Єрьоменко, після нашої неминучої перемоги над Росією, відносини між Києвом та Мінськом (де навряд чи залишиться правити Лукашенко) налагодяться.

"Поки що не зовсім зрозуміло, які будуть в України відносини з тим, що залишиться від РФ, – зазначає експерт. – Ну, та сама гіпотетична Бєлгородська народна республіка цілком може стати союзною нам державою".

Після відходу Лукашенка відносини між Україною та Білоруссю нормалізуються

Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов поділився таким коментарем:

"Сам факт зустрічі Лукашенка з Пушиліним – це посміховисько. Тому що перший все ж таки вважає себе президентом незалежної держави (до чого є питання), а Пушилін – просто ніхто, гауляйтер на тимчасово окупованій території, не визнаний ніким, крім РФ та її васалів. Як не визнано і т.зв. "ДНР". Навіть Білоруссю (принаймні де-юре). Тож із тим самим успіхом Лукашенко міг зустрітися з якимось бомжем із Мінська. Але, ймовірно, лукашенківська зустріч із Пушиліним відбулася на прохання Кремля".

На наш погляд, продовжує політолог, все виглядає так, що людина, яка незаконно обіймає посаду президента РБ, зустрілася з людиною, яка є, за українськими мірками, злочинцем, зрадником.

"Що стосується дипвідносин з РБ, то ми їх зберігаємо через те, що Лукашенко – не вічний. Його відхід від влади – питання часу, причому недалекого. Після цього (безпосередньо пов'язаного з нашою майбутньою перемогою над РФ) відносини між Україною та Білоруссю нормалізуються, – упевнений Кирило Сазонов. – Сподіваюся, за нової влади РБ буде нашим союзником, а не російським".

Читайте також на порталі "Коментарі" — війна в Україні: про що говорить "миротворчість" низки країн – чому Заходу не можна зволікати.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини