Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон про припинення дії договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), підписаного 1990 року в Парижі. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "Інтерфакс".
Олександр Лукашенко. Фото: з відкритих джерел
Наголошується, що документ було опубліковано на Національному правовому порталі республіки. "Зупинити дію Договору про звичайні збройні сили в Європі від 19 листопада 1990 року", — йдеться у документі за підписом білоруського президента.
У серпні 2022 року Чехія повідомила про зупинення зобов'язань за договором щодо Білорусії. У березні 2023 року аналогічне рішення ухвалили у Польщі. У Білорусі у жовтні 2023 року було прийнято закон "Про зупинення дії договору про звичайні збройні сили в Європі щодо Республіки Польща та Чеської Республіки".
Варто зазначити, що Договір про звичайні збройні сили в Європі було підписано 19 листопада 1990 року в Парижі 16 державами НАТО та шістьма державами організації Варшавського договору (Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, СРСР та Чехословаччина) і набрало чинності 9 листопада 1992 року.
Угода встановлювала квоти на кількість військової техніки, яку могли мати країни-підписанти, включаючи танки, артилерію, гелікоптери та літаки.
Читайте також на порталі "Коментарі" — російський диктатор Володимир Путін здійснив (прихопивши з собою нового міністра оборони Андрія Білоусова) одноденний візит до підконтрольної йому Республіки Білорусь (РБ). Того ж дня там нібито приземлився літак українського президента Віктора Януковича. У Білорусі Путін продовжив російську ІПСО, назвавши президента України Володимира Зеленського "нелегітимним" і заявивши, що тепер незрозуміло, з ким підписувати можливі "мирні угоди". Про що говорить путінський візит до Білорусі та зроблені саме там заяви? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Новини