Росія продовжує тріпати українцям нерви з боку Республіки Білорусь (РБ). Раз у раз там злітає її авіація, через що сигнали повітряної тривоги звучать по всій Україні. Вкотре продовжено військові навчання, які тривають у РБ майже рік. Чого чекати від Білорусі 2023 року в ракурсі російсько-української війни? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Кордон України та Білорусі. Фото: з відкритих джерел
Попередження про те, що з території Білорусі знову буде наступ, спрямовані на створення паніки, однак викликають зворотну реакцію
Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова зізналася, що її у цих "тренувальних" зльотах дивує таке: ми вже звикли до постійних тривог за ці 10 місяців, організували побут та роботу так, що це не зупиняє наше життя, навчилися вираховувати час від повідомлення про виліт ракет до можливого прильоту, знаємо скільки хвилин потрібно, щоб спуститися в укриття. Водночас Білорусь і РФ, наголошує вона, витрачають божевільні кошти на пальне щоразу, коли піднімають в небо літаки заради того, щоб в Україні спрацювала тривога.
"Білорусь далеко не багата країна, – зазначає Тетяна Лупова. – Але замість того, щоб спрямувати гроші на власний розвиток, вони їх витрачають на дурість. Якщо спробувати перевести це на просту життєву ситуацію, то її можна зобразити таким чином: у бідній сім'ї дітям нерідко нема чого поїсти, але главі сім'ї витрачає все зароблене не на найнеобхідніше для своїх чад, а на параноїдальні ідеї багатшого сусіда".
На думку експерта, важко спрогнозувати, скільки це триватиме. Ясно одне – влада РБ не хоче процвітання та розвитку для своєї країни, отже, це ворожа до своїх людей влада.
"Ми регулярно чуємо "попередження" (більше схожі на інформаційно-психологічні операції) про те, що з території Білорусі знову буде наступ. Вони спрямовані на створення паніки, однак викликають зворотну реакцію – жителі прикордонних областей ще більше допомагають армії. Якщо поговорити з військовими, яким доводилося базуватися у близьких до прикордонних місць, то вони розповідають, що місцеві жителі намагаються все більше піклуватися про них, годують, допомагають у всьому, часто віддають буквально останнє. Українці дуже добре усвідомили істину – треба дуже добре утримувати свою армію, щоби не довелося годувати чужу", – наголошує Тетяна Лупова.
Вона зізналася, що час від часу запитує у експертів, які працюють у Білорусі роками, – який їх прогноз.
"Найчастіше відповідають, що спроба наступу із цієї території все ще можлива, – розповіла Тетяна Лупова. – Натомість наші військові, які знають, як відбувається забезпечення оборони цих частин кордону, зазвичай заспокоюють – ми здатні утримати кордон. Я їм вірю.
Від північного сусіда можна очікувати будь-чого, поки країною править самопроголошений бульбогауляйтер Лукашенко
Телеведучий та продюсер Ігор Кондратюк пояснює:
"Оскільки Білорусь є маріонеткою країни-агресора, то відкриття "північного" фронту можливе. Принаймні людей для наступу з території Білорусії росіяни знайдуть".
При цьому, продовжує Ігор Кондратюк, складно сказати, чи це буде серйозний наступ або просто відволікання уваги від виходу українських воїнів на адмінкордон з Кримом (на що ми розраховуємо в найближчому майбутньому).
"Деякі експерти взагалі вважають, що головна проблема Білорусі полягає в тому, що Росія може її використати для ядерного тактичного удару по Україні. Не хотілося б, щоби такий прогноз виправдався. Поживемо побачимо. Але зрозуміло одне: від північного сусіда можна очікувати чого завгодно, поки країною править самопроголошений бульбогауляйтер Лукашенка", – констатує Ігор Кондратюк.
Читайте також на порталі "Коментарі" — РФ стягує нові військові підрозділи до Криму: в українській розвідці розповіли, до чого готується ворог.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.