Чому Китаю важливо налагодити відносини із Заходом: про що говорять заяви Сі про війну в Україні
Через відносно миролюбні заяви Китай вирішує власні внутрішні проблеми
Керівник Китаю Сі Цзіньпін розпочав своє європейське турне. Під час зустрічі в Парижі з президентом Франції Еммануелем Макроном китайський лідер пообіцяв утриматися від поставок зброї РФ і більш ретельно контролювати товари так званого подвійного призначення, що поставляються туди. Він нібито також підтримав ідею Макрона про перемир'я під час літніх Олімпійських ігор у Парижі. Крім того, запевнив, що Китай підтримає проведення міжнародної мирної конференції, яку буде визнано і Росією, і Україною. Як оцінюєте заяви, що прозвучали, і в цілому гру Китаю навколо російсько-української війни? Чи готовий Пекін зайняти більш конструктивну позицію чи продовжить явно та таємно підтримувати Москву? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Китай хоче надіслати якісь позитивні сигнали Заходу
Головний економіст, керівник з економічних реформ Офісу простих рішень та результатів Ярослав Романчук наголошує, що Китай завжди проводить свою – особливу – політику. І треба відчувати різницю між заявами (особливо зробленими в Європі) та справами.
На його думку, зараз Китай хоче надіслати якісь позитивні сигнали тому ж Заходу. По-перше, щоб гроші повернулися або хоча б більше не йшли. По-друге, щоб знизити висоту тих регуляторних бар'єрів, які зустрічають китайські товари сьогодні (ті ж автомобілі, панелі для сонячної енергії тощо).
Китай займає ту ж позицію, яку зайняв ще 2022-го
Експерт із міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса оцінює візит Сі Цзіньпіна як позитивний для європейсько-китайських відносин.
Водночас, продовжує він, у заявах Сі щодо російсько-української війни (у трактуванні офіційної Пекіна - "української кризи") нічого нового не пролунало. Керівник КНР продовжує говорити про необхідність дипломатичного врегулювання виходячи з реалістичного мирного плану. І, зважаючи на все, формула миру Зеленського такою для Китаю не є.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи розуміє Захід, що РФ веде війну не тільки проти України: чому змінюється риторика.