Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Враховуючи перспективу обрання Дональда Трампа президентом США, Китай, як і деякі інші країни, пробують грати на випередження в глобальних питаннях, зважаючи на цілковиту невизначеність, що саме робитиме Трамп і куди поверне політика Білого дому, якщо він стане президентом знов, вважає політтехнолог Олексій Голобуцький.
Сі Цзиньпінь
За його словами, можливе президентство Трампа вже поміняло риторику президента Володимира Зеленського: з порядку денного цілковито прибрано "кордони 1991 року", натомість прийнято озвучену Борисом Джонсоном концепцію "кордони 24.02.22 і НАТО плюс ЗСУ стають бойовим загоном Європи".
Однак, за його словами, для президента Китаю Сі Цзиньпіна не настільки принципово, на чому саме зійдуться сторони. Головне, що він серйозно сприйняв неодноразові публічні заяви Трампа і його оточення, що варто тільки обійняти посаду президента знов, як війну в Україні "буде закінчено за один день". Голобуцький вважає, що Сі остерігається, що це справді може вдатись Трампу, а Китай тоді лишиться взагалі за бортом мирного процесу.
Саме тому, вважає Голобуцький, Пекін пришвидшився і активізував зусилля – щоб наприкінці 2024-го тогу миротворця приміряв Сі, а не Трамп.
При цьому, на його думку, можливий ще один аспект цієї глобальної політичної гри.
За його словами, є думка, що США спробують коштом частини територій України і нашими компромісами в процесі укладання перемир'я змусити Росію відійти від Китаю. Тобто, підкреслює експерт, купити нашими поступками хоч умовну і тимчасову неучасть Кремля в планах Китаю. Разом з тим, Китай спробує максимально зберегти європейську і натівську орієнтацію України і свободу нашого маневру, щоб змусити Росію протистояти цьому і міцніше триматись китайського вектора.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у Китаї голова МЗС Дмитро Кулеба відзначив, що Україна готова до переговорів з РФ.
Новини