Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
У березні Китай збільшив обсяг імпорту вугілля з Росії на 6%, що становить 7,33 мільйона тонн, повідомляє 24 Канал із посиланням на агентство Reuters. Це зростання відбулося попри західні санкції, які досі не вплинули на динаміку постачань російського вугілля до КНР.
Фото: УНН
Одночасно Китай скоротив закупівлі вугілля з Індонезії — найбільшого свого постачальника — на 9%, зменшивши імпорт до 17,96 мільйона тонн. Аналітики пов’язують це з рішенням індонезійського уряду, який з 1 березня запровадив фіксовану мінімальну ціну для експорту вугілля, що могло зробити індонезійське паливо менш привабливим для китайських закупників.
Загалом у березні Китай знизив загальні обсяги імпорту вугілля на 6%. Причинами стали м’яка зима, яка зменшила попит на енергоресурси, та глобальний надлишок пропозиції. На початку березня ціни на вугілля досягли найнижчого рівня за останні чотири роки, а ф'ючерси на австралійське вугілля, ключовий індикатор для азійського ринку, залишалися на рівні близько 100 доларів за тонну.
Через падіння цін і зниження привабливості сектору, інвестори по всьому світу, включно з банками та акціонерами, дедалі частіше відмовляються фінансувати нові проєкти, пов’язані з вугільною промисловістю.
У першому кварталі 2025 року імпорт основних товарів до Китаю, включаючи нафту, залізну руду, вугілля та мідь, знизився порівняно з тим самим періодом 2024 року. Це відображає потенційні економічні труднощі на фоні торгових напружень зі США. Зокрема, імпорт вугілля скоротився на 0,9%, що частково пояснюється погодними умовами та переходом на вітчизняні джерела постачання.
Як вже писав портал "Коментарі", Україна почала закуповувати коксівне вугілля у США після втрати шахти під містом Покровськ Донецької області.
Новини