Китай різко критикує США за передачу атомних підводних човнів

Китай обурений рішенням США та Великої Британії передати атомні підводні кораблі Австралії для захисту Індо-Тихоокеанського регіону.

В рамках союзу AUKUS, до якого входять Сполучені Штати, Велика Британія та Австралія, остання має отримати від партнерів п’ять атомних субмарин. Таке рішення прийняте, щоб посилити вплив Заходу в Індо-Тихоокеанському регіоні, де Китай починає своє розширення. Реакція Китаю не забарились, у ній розкритикували рішення AUKUS. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на видання Politico.

Згідно з укладеними договорами між лідерами AUKUS, Австралія отримає три атомні підводні човни з початку наступного десятиліття, а потім може дозамовити, ще дві атомні субмарини. Також в підписаній угоді йдеться про те, що з 2027 року кілька підводних човнів США та Британії будуть знаходитись на території австралійської військової бази.

На майбутню передачу атомних субмарин відреагував речник міністерства закордонних справ Китаю.

"Партнери AUKUS повністю проігнорували занепокоєння міжнародної спільноти та пішли далі неправильним і небезпечним шляхом", - заявив Ван Веньбінь.

Речник МЗС Китаю стверджує, що така угода підірве систему нерозповсюдження ядерної зброї та стане перешкодою для миру в регіоні. Проте, перед підписанням угоди, президент США Джо Байден запевнив, що на підводних човнах не буде використовуватись ядерна зброя, тому такі дії не суперечать міжнародним правилам.

В декларації AUKUS не йдеться про конкретну загрозу, проте аналітики вважають, що таким чином Захід намагається посилити свій вплив у Індо-Тихоокеанському регіоні, де Китай почав діяти більш агресивно.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про заяви з Пентагону, який вважає, що Китай має троянського коня в США.

Також "Коментарі писали, що Японія планує змінити законодавство заради України.