Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Китай зберігатиме стабільні відносини з Україною, але водночас очікує на можливе запрошення від Сполучених Штатів взяти участь у врегулюванні війни Росії проти України, відзначив в ефірі Freedom політолог Ігор Рейтерович.
Сі Цзиньпінь
За його словами, участь у цьому процесі може бути вигідною для Китаю, оскільки в Пекіні побоюються повернення Дональда Трампа до влади через його антикитайські погляди та прагнення до економічної конфронтації з КНР. Тобто, каже політолог, мова йде про шанс для Китаю встановити нові відносини зі США, сприяти завершенню війни, водночас зберігши контроль над Росією, яка вже повністю залежить від Пекіна.
Експерт вважає, що така участь дозволить Китаю не лише покращити стосунки з Вашингтоном, а й зберегти Україну як важливого торговельного партнера, особливо з огляду на її потужності у сільському господарстві.
Попри обережну позицію, Китай вже демонструє певні кроки, зокрема призначення нового посла в Україні, що може свідчити про готовність активніше долучатися до врегулювання ситуації.
Рейтерович також звернув увагу, що заклик Трампа до Китаю щодо допомоги у врегулюванні конфлікту був почутий у Пекіні. Китайська сторона зараз аналізує, як найкраще відповісти на цей сигнал.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Китай очікує на звернення від Трампа і розраховує отримати багато бонусів.
Новини